Zwycięstwo Pomologii w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej dziewcząt “Licealiada 2020”


Dnia 7.02 odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt “Licealiada 2020”. Nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze wygrywając wszystkie mecze: ze Strzelcami Op. 6:1 z Ekonomikiem Opole 2:0 z Kietrzem 5:0. Dzięki wszystkim wygranym meczom nasze Piłkarki awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Nysie dnia 13.03.2020. Skład dziewcząt: Aleksandra Misiak, Aleksandra Sobkowicz, Iza Żak, Patrycja Górnik, Natalia Szabat, Natalia Zacharz, Julia Hertmanowicz, Pamela Drożdż, Anna Ziaja. Trener Justyna Babik.

 

 

 

Sukces Pomologii – drugie miejsce Kacpra Kłodzińskiego w Konkursie Wiedzy o Policji dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego


Konkurs odbył się z okazji 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej. Został zorganizowany 5 grudnia 2019 przez Komendę Miejską Policji w Opolu i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu.

Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw społecznych w środowisku szkolnym, przybliżenie etosu służby policyjnej, rozwijanie pasji i zainteresowań wśród młodzieży szkolnej, budowanie i kreowanie pozytywnych wzorów i autorytetów oraz promocja służby w Policji.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół ponadpodstawowych Opolszczyzny. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Sowiak i Kacper Kłodziński. Kacprowi udało się wywalczyć drugie miejsce. Gratulujemy! jesteśmy dumni z naszych uczniów!

http://www.opolska.policja.gov.pl/op/aktualnosci/17697,Znamy-juz-zwyciezce-konkursu-wiedzy-o-Policji.html

Stypendia „Wspieramy Najlepszych III”


Dnia 27.11.2019 odbyła się III edycja przyznania stypendiów dla uzdolnionych uczniów„ Wspieramy Najlepszych III”, która była zainaugurowana przez Marszałka Opolskiego Andrzeja Bułę. Gala wręczenia dyplomów stypendialnych odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Do grona laureatów z poprzednich edycji dołączyło 260 stypendystów z województwa opolskiego a wśród nich znalazło się nazwisko naszego ucznia Rafała Sowy, który uzyskał średnią ocen 5,55 . Serdecznie gratulujemy Rafałowi Sowie tak wyjątkowego wyróżnienia, rodzicom oraz wychowawcy klasy pani Justynie Babik.

I miejsce Marty Konieczko w konkursie recytatorskim :)


09.10.2019 w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbył się I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej ( w dniu urodzin polskiej artystki). W konkursie udział wzięli uczniowie z terenu powiatu opolskiego. Wykonawcy oceniani byli w 3 kategoriach: uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej i uczniowie szkoły średniej.
Marta zdobyła I miejsce w kategorii szkół średnich. Jej interpretacja utworu, wrażenie sceniczne i dykcja były doskonałe. Gratulujemy 🙂

Zwycięstwo Pomologii w IV Turnieju Klas Mundurowych


Dużym sukcesem dla naszej szkoły zakończył się IV Turnieju Klas Mundurowych Opolszczyzny – Klasa Mundurowa Roku 2018 rozegrany w dniach 21-22.04.2018 r. w Prószkowie, Komprachcicach i Opolu. Nasza reprezentacja klas policyjnych w składzie: Natalia Piasecka, Dawid Mrugała, Kacper Kłodziński i Grzegorz Łacina zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, indywidualnie natomiast najlepszymi zawodnikami turnieju w kolejności zostali: Dawid Mrugała, Grzegorz Łacina i Natalia Piasecka. Czytaj więcej…

Świetny wyniki eliminacji do X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych


Źródło – strona internetowa Szkoły Policji w Pile

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Toczek, Laura Bernert, Krystyna Skrzynkowska, Grzegorz Łacina pod kierownictwem asp. szt. Macieja Kędry, zajęła II miejsce w eliminacjach do X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych (łącznie rywalizowało 55 szkół).

Dzięki takiemu wynikowi znaleźliśmy się w gronie 25 szkół dopuszczonych do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 16-17.04.2018 r. w Szkole Policji w Pile.

Wyniki eliminacji do X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych

Wstępnie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale

II miejsce naszej reprezentacji w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt „LICEALIADA 2018”


Dnia 28 lutego 2018 roku nasze szczypiornistki rozegrały turniej półfinałowy w hali widowiskowo sportowej Okrąglak. W turnieju wzięły udział 3 drużyny: LO nr 1 z Opola, II LO Kędzierzyn Koźle oraz Zespół Szkół z Prószkowa.
Nasza reprezentacja rozegrała dwa mecze pierwszy z LO nr 1 W Opolu przegrywając 2:7 oraz z II LO w Kędzierzynie Koźlu 7:1. Niestety drugie miejsce w półfinale wojewódzkim nie zapewniło awansu do dalszych rozgrywek finałowych.

1.miejsce I LO Opole
2.miejsce ZS Prószków
3.miejsce II LO Kędzierzyn Koźle

Skład reprezentacji szczypiornistek ZS Prószków:
1.Krawczyńska Dominika
2.Król Oliwia
3.Kubacka Aleksandra
4.Lysy Jesika
5.Niedworok Jessica
6.Piasecka Natalia
7.Pichlińska Wiktoria
8.Polan Wiktoria
9.Pyrć Paulina
10.Schneider Jessica
11.Sowiak Dominika
12.Szabat Natalia
13.Ślimak Sandra
14.Zaklińska Anna
15.Żmijan Katarzyna

trener mgr Justyna Babik