Prelekcja nt. „Nomofobia” i „Misje na świecie”


Dziękujemy Panu st. chor. sztab. Stanisławowi Gawłowi za prelekcję nt. „Nomofobia” i „Misje na świecie” skierowaną w dniu 14.10.2021 r. do młodzieży klas o profilu bezpieczeństwa narodowego.

Prelegent rozpoczął spotkanie od przybliżenia słuchaczom problematyki „Nomofobii” . Termin ten nie uzyskał jeszcze miana naukowego, ale badacze uważają, że problem uzależnienia od telefonu zagraża wielu z nas.

Podczas drugiej części prelekcji uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali słów naszego gościa oraz z uwagą śledzili przygotowaną przez niego prezentację multimedialną pt. „Misje na świecie”, zwłaszcza że Pan st. chor. sztab. Stanisław Gaweł był uczestnikiem kilku misji wojskowych.

Dzień Edukacji Narodowej


Dzień Edukacji Narodowej uczniowie Zespołu Szkół w Prószkowie świętowali w kinie Helios. Film pod tytułem „Mistrz” okazał się historią opartą na faktach i poruszającą poważne tematy. Pomimo tak trudnego gatunku filmowego, wyszliśmy pełni refleksji, ale i wdzięczność za inne życie.

A ponieważ to święto edukacyjne, więc życzymy wszystkim pracownikom oświaty pięknych chwil w pracy i życiu osobistym.

Tego Dnia, uczniowie 1 i 2 klasy Bezpieczeństwa Narodowego i Strażacy wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek 2021 “Kodowanie jako element bezpiecznej komunikacji”. W czasie zajęć sami tworzyliśmy język niekonwencjonalny ułatwiający komunikację w sytuacjach kryzysowych. Podzieleni na grupy, jedna grupa tworzyła i kodowała wiadomość inni odczytywała zaszyfrowaną informację. Zajęcia pokazały nam, że w drużyna to siła i potencjał kreatywności każdego członka drużyny.

,,Wzgórzowa 13” Chrząszczyce, 10.10.2021


,,Wzgórzowa 13”- to nie tylko upowszechnianie biegania jako formy aktywności ruchowej, to również propagowanie idei wolontariatu. W tym roku nasi uczniowie po raz kolejny zabezpieczali punkt odświeżania oraz trasę biegu, wiodącą po trudnych terenach szkoleniowych 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Winowie. Wśród startujących był  również nasz uczeń drugiej klasy policyjnej, Florian Spallek. Florian przybiegł na metę w czołówce. Zajął III miejsce w kategorii zawodników do lat szesnastu, czego mu serdecznie gratulujemy. A wszystkim biegaczom i wolontariuszom życzymy miłych wspomnień z aktywnego spędzenia wolnego czasu 🙂

 

Udział naszego nauczyciela w X Oławskiej Konferencji Mediacyjnej


Uczestnictwo naszego nauczyciela Pana Dariusza Rogowicza w X Oławskiej Konferencji Mediacyjnej „Mediacja i Mediator – Nowa rzeczywistość” tytuł wystąpienia „Mediacje oczami pokolenia Z” gdzie zaprezentowano film nakręcony przez naszą młodzież.

Zbiórka karmy dla TOZ-u w Opolu


Z okazji międzynarodowego Dnia zwierząt zorganizowaliśmy zbiórkę charytatywną dla TOZ-u w Opolu. Zwierzęta zasługują na wiele, ale nigdy nie proszą. Mamy nadzieję, że dziękując naszym staraniom zwierzęta będą trochę szczęśliwsze 🐶😻

Dzień Patrona Szkoły


Trzeci Dzień Patrona Szkoły za nami 🥳🤩 Dziękujemy wszystkim za obecność, szczególnie naszym kochanym pierwszakom oraz szacownym gościom! 🥰😃

Zdjecia: Kasia Niemiec, Ostap Semkiv, Marcin Olszewski

Obóz szkoleniowy klas mundurowych w Głuchołazach


Od 23-26.09. 2021 r. uczniowie klas drugich i trzecich policyjnych, strażackich i bezpieczeństwa narodowego uczestniczyli w obozie szkoleniowym związanym z preorientacją zawodową. Odbyły się liczne i ciekawe zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z kierunkiem kształcenia prowadzone przez kadrę specjalistów. Było mnóstwo atrakcji i niespodzianek oraz cennych wspólnych chwil. Poniżej fotorelacja z obozu.

Wycieczka do Opola z okazji Dnia Chłopaka


Z okazji dnia chłopaka klasa 3 KSp wybrała się na tor kartingowy F1 do Opola . Zabawa była przednia, adrenalina na najwyższym poziomie, niezapomniane wrażenia i nowe doświadczenie dla wielu z nich. Serdecznie zapraszamy do fotorelacji.