Święto Edukacji Narodowej


Najlepsi nauczyciele, to tacy, którzy powidzą Ci, gdzie patrzeć, ale nie powiedzą Ci, co widzieć.”
A. K. Trenfor

W piątek, 11 października, odbyły się uroczystośći związane z obchodami Święta Edukacji Narodowej. Klasa 1 LS przygotowała z tej okazji zabawny apel, po którym została rozstrzygnięta trzecia edycja plebiscytu Samorządu Uczniowskiego na “Naj… Nauczyciela” oraz wręczone zostały nagrody Dyrektora szkoły. Z okazji Dnia Nauczyciela posadziliśmy również kolejne drzewo przed budynkiem naszej szkoły. To już nasza trzyletnia tradycja, która nie tylko ściśle wiąże się z historią tego miejsca, ale również pozwala wspierać działania ekologiczne i chronić nasze środowisko. Oby tak dalej!

I miejsce Marty Konieczko w konkursie recytatorskim :)


09.10.2019 w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbył się I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej ( w dniu urodzin polskiej artystki). W konkursie udział wzięli uczniowie z terenu powiatu opolskiego. Wykonawcy oceniani byli w 3 kategoriach: uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej i uczniowie szkoły średniej.
Marta zdobyła I miejsce w kategorii szkół średnich. Jej interpretacja utworu, wrażenie sceniczne i dykcja były doskonałe. Gratulujemy 🙂

Życzenia dyrektora Zespołu Szkół w Prószkowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania za pracę na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży wszystkim nauczycielom i wychowawcom Zespołu Szkół w Prószkowie. To dzięki Wam młodzież oswaja otaczający świat, uczy się go zrozumieć i znajduje w nim swoje miejsce. Dziękuję za zaangażowanie w staraniach o dobre wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Dziękuję za wspomaganie pracy szkoły i internatu pracownikom administracji i pracownikom obsługi.

Wszystkim Państwu składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności na niwie zawodowej i w życiu osobistym.

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i odznaczonym. Cieszę się razem z Państwem, że tak trudna i wymagająca dużego oddania praca została uhonorowana.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Sobków
Dyrektor Zespołu Szkół  im. Józefa Warszewicza w Prószkowie

Obchody Święta Szkoły


1 października społeczność szkolna miała okazję po raz pierwszy świętować Dzień Patrona Szkoły – Józefa Warszewicza. Była to jednocześnie możliwość do oficjalnego przyjęcia w szeregi uczniów klas pierwszych, podczas uroczystego ślubowania. Po części oficjalnej przyszedł czas na radosne świętowanie. Jego efekty przedstawiamy w poniższej dokumentacji filmowej i fotograficznej.

Dzień Chłopaka w internacie


W poniedziałek, 30 września 2019 roku w internacie zorganizowałyśmy Dzień Chłopaka.

Zaprosiłyśmy kolegów do udziału w rywalizacji o tytuł „Chłopaka roku 2019”.

Chłopcy chętnie przystąpili do konkursu. Jury oceniało między innymi: najlepszy warkocz, najlepiej pomalowane paznokcie, najcelniejsze rozpoznanie przypraw po zapachu. Uczestnicy odpowiadali także na pytania, gdzie wykazali się znajomością rzeczy przypisanych kobietom.

Wszyscy uczestnicy spotkania dobrze się bawili. W oczekiwaniu na werdykt Jury wszyscy uczestnicy spotkania zatańczyli Belgijkę.

Najwyższe oceny zebrał Emanuel Gifuni i on właśnie został „Chłopakiem roku 2019”. Serdecznie gratulujemy.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili:

Kaja Karp-Karpińska, Krysia Skrzynkowska, Klaudia Sadlak, Liubov Kosylo, Wiktoria Oleśniewicz, Jola Markowska, Vitalii Kiriakov, Adam Grochla i Kajetan Parzonka.

Udział klasy 2LPa w Wojewódzkich obchodach dnia Krajowej Administracji Skarbowej


Uroczystość odbyła się 30 września w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Po mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim nastąpiło wręczenie awansów i nadanie odznaczeń państwowych funkcjonariuszom KAS województwa opolskiego. W części nieoficjalnej uroczystości, w czasie bezpośrednich rozmów z funkcjonariuszami, uczniowie mieli możliwość bliższego poznania specyfiki pracy w Służbach Celno-Skarbowych.

Może to pierwszy krok do ciekawej współpracy… 🙂💪

OBCHODY 100. ROCZNICY POWSTANIA POLSKIEJ POLICJI – CZĘSTOCHOWA 2019


Dnia 29.09.2019R. klasy pierwsze policyjne 1 LP i 1 LPb odbyły swoją pierwszą wycieczkę. Już po raz 18 odbyły się Ogólnopolskie Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Klasy pierwsze naszej szkoły tradycyjnie co roku biorą w nich udział. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, ponieważ była to 100. rocznica powstania polskiej Policji.

Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego


W czwartek 26. września 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu głosów w skład Prezydium SU w tym roku szkolnym weszli:
1. Kacper Kłodziński 3LPb
2. Jakub Komko 2LS
3. Monika Podwika 3LPb
4. Lubov Kosylo 3LPa
5. Bartosz Frączek 3LSt
6. Izabela Żak 2PSt
7. Marta Konieczko 2LPa
8. Martyna Szymańska 1LP
9. Kacper Łuczaj 1LS
10. Adam Grochla 1KSp
GRATULUJEMY!!! 👏👏👏