II miejsce naszych uczniów w V Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora ZS Medycznych w Brzegu


14 maja 2022 roku reprezentanci naszej szkoły z klasy I i II Bezpieczeństwa Narodowego  I. Warzecha, W. Kwiatkowska, M. Podkowa, A. Nowak zajęli 14 maja 2022 roku reprezentanci naszej szkoły z klasy I i II Bezpieczeństwa Narodowego  I. Warzecha, W. Kwiatkowska, M. Podkowa, A. Nowak zajęli II miejsce w V Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora ZS Medycznych w Brzegu. Serdecznie Gratulujemy:). Serdecznie Gratulujemy:)

 

 

 

 

Uczestnictwo naszych uczniów w konferencji naukowej przygotowanej przez Koło Naukowe BWN przy PWSZ w Nysie


10.05. w odpowiedzi na zaproszenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie uczniowie klas bezpieczeństwa narodowego, strażackiej i policyjnej mieli okazje zwiedzić miasto Nysę i uczestniczyć w konferencji naukowej przygotowanej przez Koło Naukowe BWN przy PWSZ w Nysie. Dziękujemy opiekunowi koła Panu dr Grzegorzowi Chmielewskiemu oraz grupie studentów za wspaniałą wycieczkę historyczną, poznaliśmy ciekawostki o mieście. Doskonałym punktem naszej wycieczki był Wydział Nauk Społecznych gdzie mogliśmy zobaczyć galerię działań koła, wśród nich autografy ze spotkań naukowych z Sędzią Anną Marią Wesołowską oraz Detektywem Krzysztofem Rutkowskim. Nasi uczniowie zastanawiają się czy nie związać swojej dalszych planów z PWSZ w Nysie, brawo dla studentów bezpieczeństwa wewnętrznego.

Porozumienie o współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Opolu


Nasza szkoła rozpoczyna kolejny projekt wychodząc na przeciw potrzebom młodzieży. W dniu 09.05.2022 podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Opolu. Nasz wspólny projekt to świadoma edukacja prawna naszej młodzieży. Dziękujemy Pani Dziekan Rady, Katarzynie Bisowskiej za otwartość na szeroko idącą współpracę. Już w niedługim czasie wspólnie otworzymy naszą pierwszą konferencją naukową Centrum Mediacji i Edukacji Prawnej.

„Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności”.

Dzień Flagi i Święto Konstytucji


Tak uczniowie 1 i 2 klasy Bezpieczeństwa Narodowego i Strażacka uczcili pamięć 2 maja Święta Flagi i 3 maja Święta Konstytucji.

Zajęciach integracyjnych w ramach projektu “Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce”


Polsko – Ukraińska młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach integracyjnych w ramach projektu “Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w zakresie Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji – “Bezpieczna przystań” realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Centrum Integracji Cudzoziemców. Celem zajęć jest budowanie relacji społecznych, przybliżających kulturę cudzoziemską i promocję różnorodności. Radość z integracji nieoceniona. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wiele ich dzieli a jednocześnie jak wiele ich łączy. Najczęściej wymienianą, ulubioną potrawą łączącą młodzież polską i ukraińską były pierogi z ziemniakami.

 

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej


Nasi strażacy nie dość, że są pełni pasji, której oddają całe serducho, to na dodatek wyróżniają się ogromną wiedza i powalają na łopatki przeciwników! Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, a w nim nasi medaliści:
1️⃣ Miejsce – Kinga Rieger
3️⃣ Miejsce – Piotr Czech
Idziemy jak burza, bo nie da się inaczej kiedy robimy w życiu to, co kochamy i co daje powera do działania!
PROFIL STRAŻACKI – nasza DUMA!

 

Zwycięstwo Pomologii w V Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego


W V Turnieju Klas Mundurowych reprezenci Pomologii zdobyli kolejno:
1️⃣ MIEJSCE – profil STRAŻACKI 👩‍🚒
🔸 Marcus Podkowa
🔸 Piotr Czech
🔸 Wiktoria Kwiatkowska
🔸 Iwona Warzecha
2️⃣ MIEJSCE – profil POLICYJNY👮
🔹 Marcin Wiktorski
🔹 Daria Fedarets
🔹 Łukasz Grzybowski
🔹 Paulina Konieczna
Miejsce 4️⃣ – profil BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
▪️Yana Biletska
▪️Serhii Shchehliuk
▪️Julia Gołda
▪️Jakub Dudziak
Gratulujemy!!