Zbiórka i kiermasz ciast dla Frania Marcinkowskiego


Życie Frania wycenione na miliony. Trwa dramatyczna walka z czasem i chorobą!

Życie Frania Marcinkowskiego zostało wycenione na ponad 9 milionów złotych. Tyle kosztuje pełna terapia w USA, którą musi przejść, by planować kolejne urodziny.

Informujemy o trwającej w szkole zbiórce dla Frania. Informujemy również, że 03 lutego 2020 (poniedziałek) odbędzie się w naszej szkole kiermasz ciast, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na ratowanie życia Frania.

Liczymy na Wasze wsparcie! ❤️❤️❤️

Więcej informacji na stronie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/franio

Zbiórka “Daj drugie życie książce”


 Kochani, mobilizujemy siły, odwiedzamy babcię, dziadka, znajomych przeszukujemy piwnice i strychy, gdyż w naszej zbiórce KAŻDA:

książka,
nieużywana planszówka,
czasopismo są na wagę złota

Szykujemy dla Was prawdziwą niespodziankę…!

Świąteczne spotkanie na Pomologii


Piątek 20.12, ostatni dzień szkolny przed przerwą świąteczną był dla młodzieży i pracowników szkoły okazją do kolędowania i wigilijnych spotkań klasowych. Część artystyczną przygotowała polsko – ukraińska młodzież Pomologii wspólnie z zaproszonymi uczniami z PSP w Prószkowie, z którymi udało się wspólnie kolędować. Był również czas na prezentację ukraińskich zwyczajów wigilijno-świątecznych. Uczniowie PSP po poczęstunku mieli możliwość zobaczenia naszej szkoły, gdyż być może niebawem zasilą szeregi naszego grona uczniowskiego. W klasach odbyły się natomiast coroczne wigilie. Spędziliśmy ten dzień w miłym, świątecznym nastroju.

Wigilia w internacie


Wieczorem, we czwartek 19.12 szkolny internat nabrał świątecznego klimatu dzięki spotkaniu wigilijnemu, które corocznie gromadzi przy stole zarówno młodzież, jak i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: p. Henryk Lakwa, Starosta Opolski oraz p. Inna Owczarek, zastępca konsula honorowego Ukrainy. Po wzruszającej części artystycznej – wspólnym kolędowaniu młodzieży polskiej i ukraińskiej, połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń przyszedł czas na spędzenie miło chwil przy wigilijnych potrawach.

Świąteczne warsztaty florystyczne


W środę 18.12 młodzież miała okazję spróbować swoich sił w przygotowaniu świątecznych stroików i ozdób. Warsztaty florystyczne przeprowadziła p. Marta Piechaczek, która wprowadziła uczniów w zakamarki trudnej sztuki przygotowywania kompozycji florystycznych. Okazało się, że niektórzy w nas mają artystyczne talenty! Przygotowane ozdoby stały się elementem szkolnego kiermaszu świątecznych ozdób.

„Konkursu na Najładniej Przystrojony Pokój – Dekoracje Świąteczne”


Tradycyjnie – z okazji Świąt Bożego Narodzenia – ogłoszony został „Konkurs na Najładniej Przystrojony Pokój – Dekoracje Świąteczne”. Udział wzięło 20 pokoi specjalnie z tej okazji przystrojonych w łańcuchy światełek, choinki, mikołajki i renifery. 17 XII zostali wyłonieni zwycięzcy (osobno na stornie żeńskiej i męskiej). Tytuł najładniej przystrojonego pokoju oraz drobne upominki do pokoju otrzymały: Jana, Emilia, Karolina i Dominika (z pokoju 46) oraz Grzegorz i Jakub (pokój 214). Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy Dobrych Świąt!

Rekolekcje adwentowe


“Dobrze, że jesteś” było hasłem przewodnim tegorocznych rekolekcji adwentowych wygłoszonych w naszej szkole przez księdza Józefa Krawca – założyciela Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej BARKA oraz kapelana zakładów karnych w Strzelcach Opolskich. Ksiądz Józef Krawiec przyjechał do nas na zaproszenie proboszcza naszej parafii księdza Piotra Spallek. Dzieląc się swoim świadectwem ksiądz Krawiec pomógł uwrażliwić nas na obecność Jezusa Chrystusa i drugiego człowieka w naszym życiu.

Świąteczne warsztaty


W piątek 13 grudnia 2019 roku w klasie 3 LPB zostały zorganizowane warsztaty plastyczne. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorki pani Anny Praszel wykonali ozdoby bożonarodzeniowe, które przyozdobiły okna i korytarze naszej szkoły.

M. Praszel

Ogólnopolska prezentacja projektu “Młodzi głosują +”


13 grudnia 2019 r. w Warszawie na Uniwersytecie SWPS odbyła się ogólnopolska prezentacja projektu edukacyjnego  Centrum Edukacji Obywatelskiej “Młodzi głosują +”.

Grupa projektowa z klasy 3LPa Kaja Karp-Karpińska, Krystyna Skrzynkowska i Dawid Faltin pod okiem pani A. Nikiel- Faber zaprezentowała podjęte działania w ramach projektu realizowane w  naszym Zespole Szkół.  Celem projektu było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym. Projekt obejmował miedzy innymi zorganizowanie kampanii profrekwencyjnej, badań ankietowych, lekcji na temat wyborów w formie gry edukacyjnej, szkole wybory parlamentarne, szkolenia i kurs internetowy z zakresu edukacji wyborczej. Projekt realizowany był w ramach projektu CEO i Uniwersytetu SWPS – “Aktywizacja społeczna i obywatelska młodych ludzi w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych”.