“Pomologia i Lasy Państwowe grają do jednej bramki”

W dniu 18.11.2023 byliśmy gospodarzem turnieju pod nazwą “Pomologia i Lasy Państwowe grają do jednej bramki” w ramach programu “Sportowa Natura”. Głównym partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwo Prószków, Lasy Państwowe za co serdecznie dziękujemy. Wydarzenie odbyło się w formule każdy z każdym w kategoriach C1 trampkarz oraz D1 młodzik. Zawodnicy mimo chłodnej aury pokazali charakter i niezwykłe zaangażowanie, rywalizując w duchu sportowej rywalizacji. W turniejach udział wzięły takie drużyny jak:

  • LZS Swornica Czarnowąsy
  • Akademia Orzeł Źlinice
  • Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Ozimek
  • Klub Sportowy GKS Komprachcice
  • Akademia GKS Piomar
  • AP Striker

 

Kurs Junior Coach dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Miesiąc listopad to czas obfitej pracy dla wyjątkowo ambitnych uczniów Pomologii. Uczestniczyli oni w autorskim projekcie Junior Coach koordynowanym przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Zarówno dla nich, jak i dla całej naszej szkoły to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. Zawodnicy naszego klubu mają szansę próbować swoich sił i uczyć się fachu trenera asystenta. Droga, którą obrali ułatwi im w przyszłości zdobycie uprawnień trenerskich, a przede wszystkim da im wiedzę i doświadczenie by móc pracować w piłce dziecięcej, młodzieżowej, a być może i pozwoli rozwijać się w profesjonalnym futbolu. Każdy z uczestników nie ponosi kosztów szkolenia, a w zamian otrzymuję sprzęt sportowy oraz ogrom cennych wiadomości i umiejętności z zakresu piłki nożnej.

Koordynatorem projektu na naszych obiektach jest trener UEFA Elite Youth – Tomasz Bardjan, jest to nasz były nauczyciel i trener, którego wkład w rozwój sportowy naszej szkoły i klubu jest nie do opisania. Wsparcia udziela mu Marek Duraj, trener z licencją UEFA A, który jest niezwykle utalentowany i słynie ze swojej kreatywności i pozytywnego nastawienia.

Praktykę zawodową umożliwiła nam współpraca z OKiSem Prószków, który nie tylko przygotował grupy dziecięce i dostarczył do Zespołu Szkół, ale i okazał się niezwykle gościnny zapraszając nas do siebie i umożliwiając prowadzenie zajęć na najmłodszych adeptach piłki.

Cały kurs oceniamy bardzo pozytywnie i mamy nadzieję, że młodzież w nim uczestnicząca będzie dalej rozwijać się w kierunku trenerskim. Liczymy na to, że nie tylko będziemy dumni z ilości zawodników naszego Ośrodka w rozgrywkach ligowych naszego regionu ale również wkrótce z tego, że po licencje trenerskie w OZPN ustawi się kolejka naszych absolwentów.

Dziękujemy Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej wraz z inicjatorem całego wydarzenia Panem Rafałem Noconiem i polecamy się na przyszłość !

Szkolna Jesień literacka w bibliotece

7.11.2023r. uczniowie mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w wydarzeniu pn: Szkolna Jesień Literacka. Chętni uczniowie recytowali przygotowane wcześniej wiersze Ks. J. Twardowskiego. Licznie przybyli uczestnicy mieli okazję delektować się wybranym opowiadaniem skłaniającym jak przystało na ten czas do refleksji i zadumy. Było coś dla ducha i ciała. Podczas wspólnego czytania uczestnicy delektowali się również widokiem zapalonych świec, muzyką klasyczną oraz zapachem i smakiem wyśmienitej herbaty z nutą pomarańczy, cytryny, goździków i imbiru.

Klasy 1P i 2P w Policyjnej Izbie Dziecka i na kręgielni

Łączenie przyjemnego z pożytecznym to nasza specjalność… 

Oczywiście na początku obowiązki, później przyjemności. 

Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w Policyjnej Izbie Dziecka w Opolu w ramach preorientacji zawodowej. Podzieliliśmy się na dwie grupy i wzięliśmy udział w dwóch wykładach traktujących o pracy w izbie dziecka, sytuacjach losowych małoletnich, którzy tam trafiają oraz możliwości ich dalszej resocjalizacji. Zostaliśmy zapoznani z procedurami postępowania w przypadku przyjęć na izbę nieletnich oraz specyfiką tej pracy. Po wykładzie odbyła się pogadanka, w której nasi uczniowie aktywnie brali udział. Być może któryś z naszych absolwentów to właśnie tam znajdzie swoje zatrudnienie. 

Następnie udaliśmy się na kręgle. Dzięki partnerstwu Pomologii z Wyższa Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu skorzystaliśmy z oferty kręgielni Szara Willa. 10 torów dla niespełna 60. uczniów i opiekunowie. Było wesoło, było smacznie – bawiliśmy się świetnie! Zresztą sami spójrzcie 😊

Poznaj Polskę Na Sportowo – Górnik vs Cracovia

W poniedziałek 06.11.2023, w ramach programu Poznaj Polskę Na Sportowo, uczestniczyliśmy w ciekawym wydarzeniu jakim był mecz Górnik Zabrze – Cracovia Kraków 🔥⚽️ Dzięki współpracy z PZPN oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, którzy byli głównym fundatorem, wydarzenie było całkowicie darmowe dla naszych zawodników. Dziękujemy i polecamy się na przyszłość 👏🏼🙂

Inspektorat Transportu Drogowego w Pomologii

16 października gościliśmy w progach Pomologii po raz pierwszy inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu: panią Iwonę Sładkowską oraz pana Andrzeja Kęsika, którzy przyjechali do uczniów klas Bezpieczeństwa Narodowego, aby zaprezentować możliwości mobilnej jednostki diagnostycznej. Pojazd ten wyposażony jest w specjalistyczne urządzenia umożliwiające przeprowadzenie inspektorom szczegółowych kontroli technicznych. Zajęcia praktyczne zostały poprzedzone wykładem dotyczącym zadań, które realizuje na co dzień WITD. Zarówno teoria, jak i praktyka spotkała się z zainteresowaniem uczniów, jak również pracowników naszej szkołyJ, którzy zadawali pytania dotyczące szczegółów pracy inspektorów na drodze. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Skip to content