Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

Informacja o akcji:

Ogólnopolskie Wybory Książek to ogólnopolska akcja organizowana przez redakcję branżowego mie-sięcznika Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach akcji w maju i w czerwcu w szkołach odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą swoje ulubione książki.

Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czyta-nia dla rozrywki i przyjemności.

· Termin: od początku maja do 14 czerwca 2024 r.

· Organizator: redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

· Współorganizatorzy: biblioteki szkolne i szkoły wszystkich typów oraz biblioteki publiczne dla dzieci i młodzieży na terenie całego kraju.

· Warunek uczestnictwa: złożenie zgodnego z regulaminem formularza poprzez stronę WyboryKsiazek.pl do końca czerwca 2024 r.

Zasady są proste:

– wypełnij kartę i wypisz 3 tytuły najciekawszych książek, które cztałeś( aś) w ciągu ostatnich dwóch lat. Kartę wrzuć do specjalnie przygotowanej urny. To wszystko

Kondolencje z powodu śmierci Piotra Stępnia

Śp. Piotr Stępień urodził się 21.09.1954 r. Szkołę ukończył w roku 1976. Od grudnia 1984 r. do lutego 1985 r. był wychowawcą w szkolnym internacie, natomiast w latach 1985 – 1989 był nauczycielem nauki zawodu prószkowskiej Pomologii.

Pogrzeb Śp. Piotra odbędzie się dnia 18 maja 2024 r. o godz. 13:00 w Prószkowie.

Rodzinie oraz Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy – społeczność Pomologii Prószków.

 

Sukcesy naszej uczennicy w zawodach mażoretek

Julia Smolińska z klasy 1P odnosi liczne zwycięstwa w zawodach mażoretek.

Klub „Seniorita” z Dobrzenia Wielkiego, w którym tańczy został mistrzem okręgu mażoretek defilada baton sport seniorki oraz I wicemistrzem okręgu mażoretek układ sceniczny baton sport seniorki. Ogromnym sukcesem zespołu jest zdobycie I miejsca w konkurencji formacje baton sport senior w XIV Ogólnopolskim Turnieju Sportu Mażoretkowego.

Serdecznie Gratulujemy Julii i jej opiekunom.

Międzynarodowy Dzień Strażaka – życzenia

Dziś świętujemy odwagę, poświęcenie i niezachwianą determinację strażaków. Z tej okazji pragniemy złożyć naszemu strażakowi panu Krzysztofowi Kowalskiemu oraz wszystkim strażakom najszczersze życzenia. Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję z wykonywanej służby, bezpieczeństwo w trakcie każdej akcji i poczucie, że praca, którą wykonujecie, ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich. Oby Wasza odwaga była zawsze wspierana przez współpracę i wzajemne zaufanie w zespole, a ryzyko, z którym się mierzycie, było minimalizowane przez Waszą wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Dziękujemy za Waszą służbę, za każdą chwilę, którą poświęcacie na pomoc innym, i za to, że jesteście przykładem prawdziwego bohaterstwa. Szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy nadchodzący dzień 🚒👨‍🚒

Harmonogram maturalny – wykaz sal

Data Godz. Przedmiot – poziom Nr sali
7 maja 9:00 j. polski – pp 36 (sala gimnastyczna)
8 maja 9:00 matematyka – pp 36 (sala  gimnastyczna)
9 maja 9:00 j. angielski – pp 36 (sala gimnastyczna)
j. angielski – pp 30
j. angielski – pp 27
14:00 j. niemiecki – pp 30
j. rosyjski – pp 27
10 maj 9:00 WOS – pr 27
14:00 j. niemiecki -pr 27
13 maj 9:00 j. angielski – pr 27
14 maj 9:00 biologia – pr 27
14:00 j. rosyjski – pr 27
15 maj 9:00 matematyka – pr 27
16 maj 9:00 chemia – pr 27
17 maj 9:00 geografia – pr 27
20 maj 9:00 j. polski – pr 27
23 maj 9:00 fizyka – pr 30

III Międzynarodowe Targi POLSECURE w Kielcach

25 kwietnia 2024 r. nasi uczniowie z klas policyjnych odwiedzili III Międzynarodowe Targi POLSECURE w Kielcach, gdzie się spotkali z funkcjonariuszami różnych jednostek Policji. Funkcjonariusze m.in. z wydziału prewencji, śledczego oraz kontrterrorystycznego dzielili się z młodzieżą swoimi osobistymi historiami związanymi ze służbą oraz opowiadali, na czym polega ich codzienna praca. Po debacie z funkcjonariuszami uczniowie szkół mundurowych mieli okazję odbyć testy sprawnościowe dla młodych mundurowych. Uczniowie również mogli się zapoznać z najnowszą ofertą sprzętu i uzbrojenia, wyposażenia z zakresu techniki operacyjnej, kryminalistycznej, łączności, teleinformatyki, ochrony obiektów i osób, ratownictwa, ochrony granic, kontroli ruchu drogowego. Zaprezentowano rozwiązania technologiczne zwiększające skuteczność walki z przestępczością oraz wzmacniające bezpieczeństwo osobiste funkcjonariuszy. Na hali wystawienniczej zaprezentowały się również biura Komendy Głównej Policji: Ruchu Drogowego, Logistyki, Edukacji Historycznej – Muzeum Policji, Komunikacji Społecznej oraz Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Skip to content