Uwaga pracownicy – obowiązkowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i obsługi AED


Dnia 02.01.2019 r. o godz. 10:00 odbędzie się w szkole obowiązkowe szkolenie dla wszystkich pracowników (nauczycieli, wychowawców, administracji i obsługi) w trakcie którego nauczymy się obsługi defibrylatora AED, a także przypomnimy i utrwalimy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Osoby, które nie odbyły jeszcze szkolenia z ochrony danych osobowych wezmą udział tego samego dnia o godz. 13:30 w ok. godzinnym szkoleniu z RODO (lista uczestników znajduje się u kadrowej).

MARATON PISANIA LISTÓW


Maraton pisania listów to największe na świecie wydarzenie w obronie praw człowieka. Akcja Amnesty International odbywa się w okolicy 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas tego wydarzenia w szkole piszemy listy, maile, tweety i podpisujemy petycję w obronie osób, których prawa człowieka zostały złamane. Maraton pisania listów jest międzynarodowym wydarzeniem angażującym ludzi z całego świata. Nasza szkoła uczestnicząc w tej akcji, jednoczy się w walce o prawa człowieka na świecie.

Mikołajkowy wyjazd do Opola klas 2LPa i 2LSt


W dniu 11 grudnia klasa 2LPa i 2LSt uczestniczyły w mikołajkowym wyjeździe do Opola. 🎅
Wycieczka miała charakter dydaktyczno-rekreacyjny. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Śląska Opolskiego zwiedzając wystawę etnograficzną i historyczną. Rekreacyjnie uśmialiśmy się do łez na filmie “Planeta Singli 2”, a na zakończenie integrowaliśmy się wspólną grą w kręgle w Szarej Willi.
Naszą wspaniałą mikołajkową wycieczkę można podziwiać na zdjęciach 🌲🎅.

 

Zbiórka dla podopiecznych Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego “Łapa” w Nysie


Rada Mieszkańców Internatu zachęca do wsparcia podopiecznych Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego “Łapa” w Nysie. Chcemy pomóc zwierzętą umieszczonym w schronisku. Zbiórka obejmuje: karmę dla kotów i psów, żwirek dla kotów, koce i legowiska, pokarm dla ptaków oraz środki czystości (worki na śmieci, proszki do prania, płyny do mycia naczyń). Zbiórka trwa do 13 grudnia 2018 roku a przyniesione rzeczy można składować w pokojach wychowawców w internacie. Za dołączenie do akcji przewidziane są dodatkowe punkty z zachowania.

Wywiadówka


Zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów na spotkanie z wychowawcami klas w piątek, 14 grudnia 2018 roku o godzinie 16:30.

O godzinie 17:30 planowane jest spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z dyrektorem szkoły.

Zajęcia z zakresu profilaktyki zakażeń HIV


W związku z obchodzonym 1 grudnia Światowym Dniem Walki z HIV/AIDS w pierwszych klasach liceum ogólnokształcącego – I LPa, I LPSt i I LS odbyły się zajęcia mające na celu rozszerzenie wiedzy uczniów z zakresu profilaktyki zakażeń HIV i zachorowań na AIDS.
Prelekcje poprowadzili uczniowie z klasy II LPa – Krystyna Skrzynkowska, Karolina Bogusz, Martyna Korol oraz Tomasz Janoszka z klasy II LPb. Dnia  17.12.2018 r. (poniedziałek)  uczestnicy zajęć będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o HIV i AIDS w szkolnym konkursie.

Koordynator szkolnej akcji Alina Tarabasz

Dzień MIKOŁAJOWEJ CZAPECZKI


W piątek 7 grudnia odbył się w naszej szkole dzień MIKOŁAJOWEJ CZAPECZKI. Każdy uczeń, który miał czapeczkę lub rogi renifera był zwolniony z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Jak widać byli uczniowie, którzy chętnie skorzystali 😉

Rekolekcje adwentowe


Rekolekcje adwentowe odbędą się we wtorek (18 grudnia 2018 roku) na sali gimnastycznej w godzinach 10:30-12:00 (4 i 5 godzina lekcyjna). Rekolekcje poprowadzi ks. Henryk Kałuża. W czasie rekolekcji będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.

HO, HO, HO, czyli Mikołajki z SU


Jak co roku, 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wraz z zaprzyjaźnionymi pomocnikami z SU odwiedził wszystkich uczniów (i nie tylko) i obdarował ich słodkimi upominkami.
Każdy miał tez szansę zrobić sobie fotkę ze Świętym, jak również z mikołajkami, elfem i reniferem. Był również konkurs – za wierszyk lub piosenkę można było otrzymać “mikołajkową” nagrodę.

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym


W Tułowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisa stołowego. Nasza szkole reprezentowali uczniowie z klas pierwszych i drugich: Alan Jachimczyk,
Andrii Bielousov, Arsen Mendela, Nazarii Shchehliuk i Viktoria Kiryakova. W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się Alan Jachimczyk z
klasy 1 LPSt. Andrii Bielousov z klasy 2 LSt wywalczył 4 miejsce, natomiast Andrii Mendela 5., a Nazarii Shchehliuk uplasował się na 7 miejscu. Do
półfinału wojewódzkiego zakwalifikowali się Alan i Andrii. Ci sami uczniowie stworzyli mistrzowski duet i w klasyfikacji drużynowej również zwyciężyli
wszystkie pojedynki, kwalifikując się tym samym do drużynowego półfinału wojewódzkiego.