News

Nowy pokój ciszy i relaksu w internacie

Od nowego roku szkolnego 2023/2024 dzięki współpracy z Fundacją PZU i jej wolontariuszami: Anną Szyndzielorz, Zuzanną Szyndzielorz, Agatą Pytlas, Moniką Stojanowicz w internacie została utworzona strefa chilloutu . Za otrzymany grant pieniężny udało się wyposażyć jeden z pokoi i zamienić go w miejsce wypoczynku i relaksu oraz wyciszenia podczas nauki własnej. Wnętrze pomieszczenia zostało przygotowane w kolorach zieleni, na ścianie znajduje się piękna fototapeta z motywem lasu. Młodzież w wolnych chwilach wypoczywa tam korzystając z zawieszonego hamaku, medytuje na dużych pufach, słucha swoją ulubioną muzykę a także może swobodnie porozmawiać z innymi osobami . Dodatkowo aby atmosfera tego miejsca była przytulna na podłodze położone są mięciutkie dywany a wokół poustawiane żywe kwiaty. Takie miejsce było nam bardzo potrzebne i wpływa pozytywnie na naszych mieszkańców. Wolontariusze Fundacji aktywnie na każdym etapie prac wspierali nas i służyli swoją pomocą. Dziękujmy bardzo za dotychczasową współpracę z przyjemnością po raz kolejny wejdziemy w nowy wspólny projekt.

Informacja dla uczniów, którzy złożyli podanie do internatu

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW   KLAS I NA ROK SZKOLNY 2023/2024  Drodzy rodzice klas I, którzy złożyli podania do internatu.   Osoby które, nie zostały przyjęte będą poinformowane telefonicznie w dniu 18.08.2023 r. do godz. 15.00.   Jeżeli nie otrzymacie Państwo telefonu z szkoły/internatu oznacza to automatycznie przyjęciem dziecka do internatu.   W dniu 03.09.2023 r. od godz. 16.00 odbędą się przyjęcia do internatu.   Rodziców klas I serdecznie zapraszamy na zebrania w świetlicy internatu z kierownictwem oraz wychowawcami grup:   dla skrzydła żeńskiego (dziewczęta) o godz.16.00  dla skrzydła męskiego (chłopcy) o godz.16.45  

Informacja dla mieszkańców internatu

INFORMACJE DLA UCZNIÓW ZAMIESZKUJĄCYCH W INTERNACIE  W ROKU SZKOLNYM 2023/2024 (oraz ich rodziców)  Informacja dla obcokrajowców   W dniu 03.09.2023 r. (niedziela) przy przyjęciu wymaga się posiadanie paszportu z wizą, karty pobytu lub dokumentu potwierdzającego nadanie statusu UKR.  Brak w/w dokumentów będzie skutkował nieprzyjęciem do internatu.  NIEZBĘDNIK WYCHOWANKA   POŚCIEL WŁASNA (kołdra + poduszka)  poszewka na poduszkę i kołdrę  prześcieradło z gumką (szerokość większa niż 90 cm)  obowiązek wymiany co 2 tygodnie - samodzielne   PORZĄDEK I WYPOSAŻENIE:  płyn do mycia podłogi  worki na śmieci (35 l)  ściereczka  kubek  miseczka  talerz  sztućce  pudełko na kanapki lub woreczki śniadaniowe  ŚRODKI HIGIENY OSOBISTEJ:  szczoteczka i pasta do zębów  płyn do mycia ciała, szampon  dezodorant / antyperspirant  klapki  ręcznik kąpielowy  papier toaletowy  W INTERNACIE WYCHOWANKOWIE NIE MOGĄ POSIADAĆ WŁASNYCH:  tosterów, czajników elektrycznych, grzałek  telewizorów  blenderów, mikserów  żelazek  innych urządzeń elektrycznych  W internacie wychowankowie mają ciągły dostęp do czajnika, prasowalni oraz w pełni wyposażonego aneksu kuchennego.  Prosimy o zgłaszanie nieobecności dziecka w internacie w dniu poprzedzającym nieobecność. ...

SZANOWNI MIESZKAŃCY INTERNATU!!!

Informujemy, że podania do internatu na rok 2023/2024  wraz z kryteriami można składać do dnia 16.06.2023!!! Po tym terminie podania nie będą rozpatrywane.

Dzień Otwarty Pomologii Prószków

Zajęcia na strzelnicy, pokaz pierwszej pomocy, zajęcia z policjantami to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na gości podczas Dnia Otwartego na Pomologii. Co działo się jeszcze w tym dniu zobaczycie w fotorelacji.

Informacja odnośnie funkcjonowania internatu.

Drodzy mieszkańcy internatu przeczytajcie uważnie!!! * w dniu 26.02.2022 (niedziela) internat jest czynny od godz.17.00. BEZPIECZNYCH FERII MIŚKI 🙂 ŻYCZĄ: Pani Monika i Pani Ania oraz wszyscy wychowawcy i pracownicy internatu.

Maria Konopnicka w internacie? Czemu nie…

Rok 2022 upłynął pod patronatem wybitnych kobiet. Posłowie podjęli decyzję, że rok 2022 był rokiem Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz oraz Marii Grzegorzewskiej. W naszym internacie odbyły się zajęcia o Wandzie Rutkiewicz jako pierwszej osobie z Polski, która stanęła na szczycie Mont Everest oraz Marii Grzegorzewskiej wybitnej polskiej pedagog, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce. W dniu 23.01.2023 podsumowaliśmy ROK KOBIET i wystawiliśmy spektakl o życiu Marii Konopnickiej. Dziękujemy  naszym wspaniałym aktorom, którzy brali udział w przedstawieniu, jesteście najlepsi!!!

Informacja odnośnie funkcjonowania internatu.

Drodzy mieszkańcy internatu przeczytajcie uważnie!!! * w dniu 22.12.2022 (czwartek) internat jest czynny do godz.18.00 * PÓŹNIEJ INTERNAT ZAMYKAMY * otwieramy 02.01.2023 (poniedziałek) od godz. 6.00 (w tym dniu nie ma śniadania) * w dniu 05.01.2023 (czwartek) internat jest czynny do godz. 18.00 (w tym dniu nie będzie kolacji) * otwieramy 08.01.2023 (niedziela) od godz. 17.00 WESOŁYCH ŚWIĄT MIŚKI ŻYCZĄ: Pani Monika i Pani Ania oraz wszyscy wychowawcy i pracownicy internatu.

Udział w kiermaszu bożonarodzeniowym

4 grudnia w Prószkowie uczniowie brali udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Wychowankowie prowadzili stoisko ozdobami wykonamymi przez mieszkańców internatu. Były to drewniane świeczniki, choinki z szyszek czy patyków, zawieszki na choinkę, haftowane kartki, stroiki czy zdobione słoiki. Dochód  ze sprzedaży będzie przekazany na Radę internatu.

Skip to content