Dzień Chłopaka w internacie


Dnia 29 września 2021 r. przed naszym internatem na świeżym powietrzu odbyły się konkursy z okazji Dnia Chłopaka. W zabawie udział brali zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Konkursy polegały na wykonywaniu przez płeć piękną typowo męskich zajęć i odwrotnie. Tak więc dziewczyny wbijały gwoździe a mężczyźni z uśmiechem na twarzy kręcili hula hopem.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Zarówno dziewczyny i chłopcy walczyli zawzięcie do końca, a okazany im doping był nieoceniony. I choć wygrać mogła tylko jedna drużyna wspólnie spędzony czas i uśmiechy na twarzy pozostaną w naszych sercach zapewne na długo. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wygranym i do zobaczenia za rok 😉

organizatorzy:

Muszyński Sławomir, Koch Anna

POMOLOGIA DLA DZIECIAKÓW CZYLI PODZIEL SIĘ SWOJĄ CZEKOLADĄ


W dniu 22.06.2021 przekazaliśmy zebrane przez naszą młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz pracowników naszej szkoły słodycze, do naszej akcji dołączyła się Bursa Szkół Artystycznych w Opolu, więc mieliśmy moc słodkości do przekazania 😊 W zamian dostaliśmy moc pozytywnej energii i wiele życzliwości 🔥 Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy z całego serducha 🥰👏 Dziękujemy Bursie Szkół Artystycznych w Opolu i Panu Leszkowi Koniarskiemu za rewelacyjną współpracę i czekamy na więcej wspólnych akcji 🤝😃

Pomologia Prószków łączy nas pasja i wielkie serca 💪

Internatowy turniej piłki siatkowej organizowany z okazji Dnia Dziecka


Z okazji Dnia Dziecka w dniu 26.05.2021 odbył się Turniej Piłki Siatkowej.

Celem imprezy było uczczenie Dnia Dziecka, uatrakcyjnienie czasu wolnego młodzieży,  propagowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play, popularyzacja i upowszechnianie siatkówki jako formy aktywności ruchowej, integracja grup rówieśniczych, oraz oczywiście dobra zabawa. W turnieju udział mogły wziąć zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Drużyny były mieszane, składające się 6 zawodników + jeden rezerwowy.  Turniej dostarczył  wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian.  W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair play w jakim rozgrywany został turniej.

Zwycięzcami turnieju została drużyna „FC w nalewce” w składzie: Natalia Grzanka, Bartłomiej Kubiec, Kacper Los, Wojciech Bożek, Grzegorz Sobkiewicz, Tomasz Waloszek, Adam Grochla.

II miejsce zajęła drużyna „Jagodzianki” w składzie : Natalia Kurzaj, Krzysztof Capar, Petro Holovchyn, Szymon Wilk, Ostap Semkivn, Jakub Szwarkowski, Dmytro Kuziv.

Nagrody w postaci pizzy oraz słodkości zniknęły błyskawicznie.

Sławomir Muszyński

Monika Stępak-Poliwka

SPORTOWE POPOŁUDNIE W INTERNACIE 


Nie ma nudy w internacie, w dniu 12.05.2021 odbyły się wesołe gry i zabawy na świeżym powietrzu. Było kręcenie bioderkami czyli  hula-hop , skok wysokościowy przez gumę, im szybciej tym lepiej , czyli kto pierwszy do mety, mięśnie to podstawa czyli kto dłużej wytrzyma z handelkami. Największą atrakcją zawodów było rzucanie workiem z wodą. W zabawie uczestniczyły 3 drużyny składające się z dziewcząt i chłopców internatu.  

Zwycięzcy w składzie:  

1. Biletska Yana-Oksana  

2. Kuziv Dmytro

3. MaikhrovychAnna  

Zdobyli pyszną pizzę.  

Po współzawodnictwie poszliśmy kibicować najlepszej drużynie czyli Pomologii Prószków, kibicowaliśmy naszej drużynie z całego serca, emocję targały nami jak oszalałe.  

Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją.  

Organizatorzy: Sławomir Muszyński, Monika Stępak-Poliwka 

“Znamię! Znam je?”


Jak co roku w internacie odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki raka skóry. Kampania edukacyjna „Znamię! Znam je?” miała na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat czerniaka oraz promowania właściwych prozdrowotnych postaw wśród młodzieży naszej szkoły. Zajęcia uświadomiły młodzieży jak rozpoznawać zmiany na skórze i co wtedy robić. Ponadto uczniowie nauczyli się jak właściwie badać skórę, a przede wszystkim znają czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka.  

Na spotkaniu omówiono także zasady ochrony przed rakiem skóry, dzięki czemu młodzież ma wiedzę w jaki sposób uchronić się przed tym groźnym i złośliwym nowotworem. W zajęciach udział wzięli wszyscy uczniowie klas I LO, którzy byli w internacie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w reżimie sanitarnym. 

Film edukacyjny: 

http://www.akademiaczerniaka.pl/kampania-znamie-znam-je/program-do-szkol-ponadgimnazjalnych/film-edukacyjny-dla-uczniow/ 

lub na YouTube: 

http://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI 

Gra internetowa: 

http://www.akademiaczerniaka.pl/kampania-znamie-znam-je/gra-interaktywna/ 

Strona internetowa Akademii Czerniaka: 

http://www.akademiaczerniaka.pl/ 

organizatorzy: S. Muszyński, A. Koch.

Walentynki w internacie


14 lutego mieszkańcy naszego internatu spotkali się, aby świętować dzień zakochanych, tzw. Walentynki. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już w sobotę kiedy to młodzież piekła walentynkowe babeczki. Dzień zakochanych rozpoczął się od oglądania romantycznego seansu filmowego na świetlicy, a następnie po kolacji w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni mieszkańcy internatu spędzili wspólnie czas śpiewając romantyczne piosenki oraz bawiąc się w połączonej z ostatkami zabawie. Na koniec każdy został obdarowany miłosnymi ciasteczkami i romantycznym upominkiem w postaci czerwonych lizaków w kształcie serc. Spotkanie zapewne umiliło wszystkim zimowe popołudnie, które miejmy nadzieję na długo zapadnie młodzieży w ich sercach.

organizatorzy: A. Czapiewska, A. Koch, A. Slemp

Obchody Światowego Dnia Chorego w internacie


11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego, razem z młodzieżą z internatu postanowiliśmy dodać otuchy chorym ❤️ Dołączyliśmy do Akcji Fundacji dr Clown “Wszystkiego dobrego dla chorego” przygotowując kartki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. W naszym imieniu kartki zostały rozdane w szpitalu przez wolontariuszy Fundacji. Życzymy wszystkim dużo zdrowia! 😇🤗❤️

Organizatorzy Anna Slemp, Urszula Musiał

Konkurs „Wystrzałowy Strój Karnawałowy”


W dniu 10.02.2021 w internacie odbył się konkurs na najlepszy strój karnawałowy. przeznaczony dla młodzieży ze wszystkich grup. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było wykonanie stroju karnawałowego i zaprezentowanie go w dniu 10.01.2021.

Stroje można wykonać wykorzystując między innymi: różnorodne materiały, ozdoby i akcesoria pasmanteryjne, koraliki, piórka, stare kapelusze, sukienki, szale, chusty itp.

Przyznano 3 I miejsca, nagrody w postaci pizzy trafiły do : Biletska Yana-Oksana, Maikhrovych Anna, Kuziv Dmytro

Dziękujemy za udział i życzymy smacznego

Organizator: Monika Stępak-Poliwka

Warsztaty florystyczne w Internacie


Internat nie próżnuje, Internat pracuję pełna parą 😃 W dniu 16.12.2020 odbyły się w Internacie warsztaty florystyczne dla młodzieży pod okiem doświadczonej pani florystki Marty Piechaczek. Także bardzo dziękujemy za tak udany dzień pełen nowych wyzwań💪 i doświadczeń. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt😄🎄🎁❄🎅