Dzień Kobiet w internacie i w szkole


W środę w internacie bawiliśmy się z okazji Dnia Kobiet. Dziewczyny i chłopcy wzięli udział w quizie o sprawach „męskich i damskich” (drużyna żeńska wygrała o włos). Były także zawody w ubijaniu piany, przyszywaniu guzika (dla panów), a panie mogły się sprawdzić we wbijaniu gwoździ. Obok konkursów działało „studio balonowe” gdzie można było uformować sobie serduszko lub otrzymać w prezencie balonowego kwiatka.

A w piątek (8 marca) w szkole klasa 2 LSt przygotowała z okazji tego szczególnego dnia przedstawienie kabaretowe oraz bukieciki kwiatów dla naszych Pań. Podczas przerwy ze szkolnego radiowęzła można było również usłyszeć dedykowany wszystkim Paniom utwór Andrzeja Cierniewskiego “Dla kobiety”.

Wszystkim Paniom: nauczycielkom, wychowawczyniom, kucharkom, sprzątaczkom, paniom z administracji oraz uczennicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Kobiet!

Spotkanie z nadkomisarzem Grzegorzem Filipkiem z wydziału do walki z cyberprzestępczością


W dniu 25.02.2019 w świetlicy internatu odbyło się spotkanie z nadkomisarzem Grzegorzem Filipkiem z wydziału do walki z cyberprzestępczością.

Cyberprzestępczość staje się w ostatnim czasie coraz większym problemem, według specjalistów cyberataki to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo danych.

Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci. Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Odpowiadał również na pytania uczniów dotyczące niebezpiecznych gier, jakie można znaleźć w Internecie.

Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjanta. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie.

Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z panem policjantem uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

Organizator: Monika Stępak-Poliwka

Konkursie czystości w internacie


Od początku roku szkolnego, wszyscy mieszkańcy internatu brali udział w Konkursie Czystości. W każdy wtorek i czwartek wychowawcy wraz z wychowankami sprawdzali porządek i wystawiali oceny. W pierwszym półroczu najbardziej dbały o swój pokój Khrystyna i Veronika oraz Stanisław, Mateusz i Adrian. Miło nam było wręczyć im symboliczne podarunki.

Spotkanie z nadkomisarzem Grzegorzem Filipkiem z wydziału do walki z cyberprzestępczością


Cyberprzestępczość staje się w ostatnim czasie coraz większym problemem, według specjalistów cyberataki to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo danych.

Bardzo często patrzymy na problem cyberprzestępczości myśląc: „mnie to nie dotyczy” lub „takie ataki przytrafiają się tylko wielkim korporacjom”, ale czy faktycznie….?

Zapraszamy uczniów na spotkanie z nadkomisarzem Grzegorzem Filipkiem z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w dniu 25 luty 2019o godzinie 17:00 w świetlicy Internatu.

Światowy Dzień Chorego w internacie


Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada na 11.02.2019 roku Fundacja „Dr Clown” zorganizowała akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego. Prześlij dobrą myśl choremu”.
Mieszkańcy internatu postanowili wesprzeć akcję przesyłania dobrych myśli tworząc kolorowe kartki zawierające słowa wsparcia. Efekty naszej pracy przedstawiamy poniżej na zdjęciach 🙂.

Zawody w piłkę nożną w Dobrzeniu Wielkim


Dnia 22.01.2019r. odbyły się zawody w Dobrzeniu Wielkim w piłkę nożną. Mecze rozegrały dziewczyny oraz chłopcy. Dziewczyny wygrały z Dobrzeniem 8:1 natomiast chłopcy wygrali z Dobrzeniem 4:1. Tym samym obydwie drużyny awansowały do półfinałów wojewódzkich. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Aleksandra Kubacka, Jessica Niedworok, Natalia Piasecka, Natalia Szabat, Jesika Lysy, Aleksandra Misiak, Emilia Sobczak, Natalia Zacharz I Ania Ziaja. Natomiast chłopców reprezentowali: Bruno Gos, Wojtek Dżendżera, Paweł Bujakiewicz, Kacper Tomaszewicz, Kacper Cieśliński, Mateusz Zełep, Adrian Czuliński, Dominik Wróbel, Bartosz Fraczek, Michał Krysiak.

Trenerzy Justyna Babik, Marcin Smieszkowicz.

Naszym zwyciezcom życzymy powodzenia w półfinałach wojewódzkich!

 

Wycieczka do Opola nad Stawek Barlickiego


Dnia 21 stycznia bieżącego roku chłopcy oraz cześć dziewczyn z klasy II a, b, st odbyła wycieczkę w ramach lekcji wychowania fizycznego do Opola nad Stawek Barlickiego. Celem wyjazdu była nauka oraz doskonalenie jazdy na łyżwach. Nasza młodzież bawiła się świetnie , aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Wyjazd odbył się pod okiem Pani Justyny Babik oraz Pana Szymańskiego.

 

 

Zbiórka dla Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego „Łapa” w Nysie


W grudniu w internacie została zorganizowana zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt. 20 grudnia 2018 roku zebrane karmy, żwirki, koce i legowiska zostały przekazane Ośrodkowi Adopcyjno-Opiekuńczemu „Łapa” w Nysie. Rada Mieszkańców Internatu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tą akcje. Wierzymy, że zebrane rzeczy przydadzą się podopiecznym, a jednocześnie liczymy na współpracę z „Łapą” w przyszłości.

 

 

 

 

Konkurs na Najładniej Przystrojony Pokój – Dekoracje Świąteczne


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w internacie „Konkurs na Najładniej Przystrojony Pokój – Dekoracje Świąteczne”. W wielu pokojach rozbłysły łańcuchy światełek, stanęły udekorowane choinki, mikołajki i renifery. Tytuł najładniej przystrojonego pokoju oraz drobne upominki otrzymała Natalia i Wiktoria (z pokoju 62) oraz Adrian, Marek i Wojciech (pokój 204). Wszystkim uczestnikom gratulujemy!