“Znamię! Znam je?”


Jak co roku w internacie odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki raka skóry. Kampania edukacyjna „Znamię! Znam je?” miała na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat czerniaka oraz promowania właściwych prozdrowotnych postaw wśród młodzieży naszej szkoły. Zajęcia uświadomiły młodzieży jak rozpoznawać zmiany na skórze i co wtedy robić. Ponadto uczniowie nauczyli się jak właściwie badać skórę, a przede wszystkim znają czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka.  

Na spotkaniu omówiono także zasady ochrony przed rakiem skóry, dzięki czemu młodzież ma wiedzę w jaki sposób uchronić się przed tym groźnym i złośliwym nowotworem. W zajęciach udział wzięli wszyscy uczniowie klas I LO, którzy byli w internacie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w reżimie sanitarnym. 

Film edukacyjny: 

http://www.akademiaczerniaka.pl/kampania-znamie-znam-je/program-do-szkol-ponadgimnazjalnych/film-edukacyjny-dla-uczniow/ 

lub na YouTube: 

http://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI 

Gra internetowa: 

http://www.akademiaczerniaka.pl/kampania-znamie-znam-je/gra-interaktywna/ 

Strona internetowa Akademii Czerniaka: 

http://www.akademiaczerniaka.pl/ 

organizatorzy: S. Muszyński, A. Koch.

Walentynki w internacie


14 lutego mieszkańcy naszego internatu spotkali się, aby świętować dzień zakochanych, tzw. Walentynki. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już w sobotę kiedy to młodzież piekła walentynkowe babeczki. Dzień zakochanych rozpoczął się od oglądania romantycznego seansu filmowego na świetlicy, a następnie po kolacji w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni mieszkańcy internatu spędzili wspólnie czas śpiewając romantyczne piosenki oraz bawiąc się w połączonej z ostatkami zabawie. Na koniec każdy został obdarowany miłosnymi ciasteczkami i romantycznym upominkiem w postaci czerwonych lizaków w kształcie serc. Spotkanie zapewne umiliło wszystkim zimowe popołudnie, które miejmy nadzieję na długo zapadnie młodzieży w ich sercach.

organizatorzy: A. Czapiewska, A. Koch, A. Slemp

Obchody Światowego Dnia Chorego w internacie


11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego, razem z młodzieżą z internatu postanowiliśmy dodać otuchy chorym ❤️ Dołączyliśmy do Akcji Fundacji dr Clown “Wszystkiego dobrego dla chorego” przygotowując kartki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. W naszym imieniu kartki zostały rozdane w szpitalu przez wolontariuszy Fundacji. Życzymy wszystkim dużo zdrowia! 😇🤗❤️

Organizatorzy Anna Slemp, Urszula Musiał

Konkurs „Wystrzałowy Strój Karnawałowy”


W dniu 10.02.2021 w internacie odbył się konkurs na najlepszy strój karnawałowy. przeznaczony dla młodzieży ze wszystkich grup. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było wykonanie stroju karnawałowego i zaprezentowanie go w dniu 10.01.2021.

Stroje można wykonać wykorzystując między innymi: różnorodne materiały, ozdoby i akcesoria pasmanteryjne, koraliki, piórka, stare kapelusze, sukienki, szale, chusty itp.

Przyznano 3 I miejsca, nagrody w postaci pizzy trafiły do : Biletska Yana-Oksana, Maikhrovych Anna, Kuziv Dmytro

Dziękujemy za udział i życzymy smacznego

Organizator: Monika Stępak-Poliwka

ZASADY PRZYJAZDU DO INTERNATU W CZASIE NAUCZANIA ZDALNEGO


 1. Przed przyjazdem dziecka do internatu Rodzic jest zobowiązany do kontaktu telefonicznego z kierownikiem internatu/ wychowawcami w celu ustalenia terminu przyjazdu dziecka, co najmniej na dwa dni przed planowanym przyjazdem do internatu:
  • do kierownika internatu 77 464 80 70 wew. 5;
  • do wychowawców w części męskiej 77 464 80 70 wew. 6;
  • do wychowawców w części żeńskiej 77 464 80 70 wew. 7.
 1. Wychowanek przebywa w internacie od poniedziałku do piątku (ze względu na wyżywienie). W wyjątkowych sytuacjach możliwy jest pobyt krótszy lecz tylko i wyłącznie po uzgodnieniu takiej sytuacji z kierownikiem internatu.
 2. W przypadku zmiany terminu przyjazdu wychowanka do internatu, rodzic jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania kierownika internatu/ wychowawcy. Brak w/w informacji będzie skutkował poniesieniem pełnych opłat za wyżywienie.
 3. Wychowanek ponosi pełne koszty pobytu w internacie (opłata stała w wysokości 60 zł oraz stawka dzienna za wyżywienie – 15 zł pomnożona przez ilość dni pobytu w internacie).
 4. Do internatu wychowanek zabiera ze sobą koniecznie sprzęt do nauki zdalnej (np. laptop, słuchawki) oraz niezbędne podręczniki, ćwiczenia i zeszyty.
 5. Wychowanek jest zobowiązany do przestrzegania ścisłego reżimu sanitarnego (maseczki, rękawiczki, dystans społeczny).
 6. Obowiązuje zakaz poruszania się, przebywania poza terenem internatu i obiektami szkolnymi.
 7. Wychowanek który:
  • nie przestrzega zasad nauki zdalnej (jest nieobecny na lekcji, jest niezalogowany);
  • utrudnia pracę innym uczniom, nauczycielom, wychowawcom;
  • nie przestrzega reżimu sanitarnego;
  • samowolnie opuszcza teren internatu lub obiektów szkolnych;
   będzie dyscyplinarnie usuwany z internatu.
 8. W internacie obowiązuje całkowity zakaz przebywania osób, które nie mieszkają w internacie.

Warsztaty florystyczne w Internacie


Internat nie próżnuje, Internat pracuję pełna parą 😃 W dniu 16.12.2020 odbyły się w Internacie warsztaty florystyczne dla młodzieży pod okiem doświadczonej pani florystki Marty Piechaczek. Także bardzo dziękujemy za tak udany dzień pełen nowych wyzwań💪 i doświadczeń. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt😄🎄🎁❄🎅

Andrzejki w internacie


Andrzejki obchodzone są w wigilię dnia świętego Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. W ten wyjątkowy wieczór również nasza młodzież miała okazję uczcić imieniny Andrzeja.

Wspólne wróżby były świetną okazją do zabawy zarówno dla dziewczyn, jak i chłopców z naszego internatu. Wśród różnych wróżb nie zabrakło tej najpopularniejszej czyli lania wosku na wodę przez dziurkę od klucza. Nie zabrakło również zabawy z butami oraz wróżenia z kart. Oczywiście wszystko z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa i norm higienicznych. W wieczorze wróżb udział brali wszyscy mieszkańcy naszego internatu.

Oby wszystkie wasze marzenia i przepowiednie się spełniły… 😉

Organizatorzy Slemp Anna, Koch Anna

Gra terenowa podchody i wspólne ognisko w internacie


W niedzielę 22.11.20 r młodzież ukraińska bawiła się na terenie parku w grę terenową- podchody. Podzieliliśmy się na dwie grupy uciekającą i szukającą. Na trasie podchodów umieściliśmy zadania, które najpierw należało odszukać a potem wykonać. Kierunek marszu nadawały narysowane strzałki. Opiekunka idąca z grupą młodzieży szukającą dokumentowała wykonywanie tych zadań . Po wykonaniu wszystkich poleceń należało odszukać grupę uciekającą , która dobrze się ukryła. Po południu wspólnie oglądaliśmy nagrane zdjęcia i filmy aby zobaczyć jak grupa druga poradziła sobie z zadaniami. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Kiedy zrobił się zmrok wszyscy razem spędziliśmy czas przy ognisku na którym piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy polsko- ukraińskie piosenki biesiadne.

Organizatorzy Anna Slemp , Ula Musiał