Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości


W piątek w naszej szkole obchodziliśmy szczególną rocznicę – 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

„Krew przelana przez naszych przodków nie poszła na marne – oni swą szansę wykorzystali.”

„11 listopada 1918 roku Józef Piłsudski, obejmując komendę nad wojskiem polskim w Warszawie, zaczynał tworzyć zręby niepodległego państwa, które po 123 latach powracało do życia. Marzenia o wolnej Polsce spełniły się.”

Tak na uroczystym apelu młodzież przypominała trudne chwile narodu pozbawionego własnego kraju oraz drogę Polaków do wolności. Na uroczystości wybrzmiały też piękne pieśni wojskowe znane wszystkim Polakom: Rozkwitały pąki białych róż, Wojenko, wojenko. Poruszyły serca utwory: Taki Kraj, Kolęda Warszawska oraz Miejcie nadzieję, zaśpiewane przez Natalię Piasecką i Monikę Podwikę

Upamiętniając historyczną rocznicę, nie powinniśmy jednak tylko zanurzać się w przeszłości i rozpamiętywać dawne wydarzenia. Warto z nich również wyciągać konstruktywne wnioski. Być może dzięki nim dziś będzie nam dane lepiej budować wolną Ojczyznę.

Obchody uroczystości 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 sztafetowym biegiem niepodległościowym. Reprezentanci każdej klasy mieli do pokonania dystans 6 x 400 metrów. Zwycięzca biegu została klasa III LS.

Następnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn w pełnej jego wersji, a potem wzięliśmy udział w uroczystym apelu przygotowanym przez trzecie klasy policyjne.

Po oficjalnej części apelu nastąpiło rozdanie nagród w różnych kategoriach, ponieważ w ciągu minionych dwóch tygodni odbyły się w naszej szkole konkursy o charakterze patriotycznym.

A były to:

Dwuetapowy konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim (I miejsce zajął Oskar Węgrzyn z klasy I LS),

Konkurs na ciasto patriotyczne ( I miejsce zajął Piotr Mika z klasy III LS),

Konkurs plastyczny ( I miejsce zajęła Wiktoria Pichlińska z klasy II LSt.)

Ponadto każda klasa przygotowała życzenia dla Niepodległej. Zostały one odczytane na uroczystości.

Bieg Niepodległości z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę


Dnia 9.11.2018 na stadionie lekkoatletycznym naszej szkoły odbyły się przełajowe biegi sztafetowe upamiętniające 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Biegi przełajowe na dystansie 8 x 400 metrów w kategorii dziewcząt i chłopców, w których wzięły udział reprezentacje klasy IIIg, I LOs, I LPa, I LPst, II LOs, II LPa, II LPb, II LOst oraz III LOs. Sztafeta liczyła 6 zawodników a w przypadku mniejszej ilości osób zawodnicy biegli dwa razy.

O godzinie 9.00 odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, weryfikacja uczestników oraz przypomnienie zasad biegu.

O godzinie 9.15 przeprowadzono pierwszy start sztafet męskich, w której wzięło udział aż 9 reprezentacji szkoły.

Klasyfikacja:

 1. miejsce zajęła reprezentacja III LOs w składzie: Tomasz Antkowiak, Paweł Bujakiewicz, Bruno Gos, Kamil Jacheć, Mateusz Majnuś, Marek Stefaniak.
 2. miejsce zajęła reprezentacja IIIg w składzie Tomasz Bednarz, Kamil Koj, Jakub Nikolajczyk, Wincent Pietryniak, Wojtek Silicki, Kacper Uryga.
 3. miejsce zajęła reprezentacja II LPb w składzie Piotr Biernat, Kacper Kłodziński, Maksym Levytskyi, Grzegorz Łacina, Roman Melnykovych, Artem Yakymiv.
 4. miejsce zajęła reprezentacja I LOs w składzie Kacper Drzazga, Stanisław Grzesiński, Iwan Maznychka, Alan Mordek, Jakub Sadlej, Rafał Willim.
 5. miejsce zajęła reprezentacja II LOs w składzie Adrian Czuliński, Emanuel Gifuni, Vitalii Kiriakov, Vitalii Kovtun, Maksym Supruniuk, , Filip Wróblewski.
 6. miejsce zajęła reprezentacja I LPst w składzie Ihor Datso, Mykola Karbivskyi, Ihor Matiiv, Dawid Rybczyński, Illia Utkin, Sebastian Wielgus.
 7. miejsce zajęła klasa II LPa w składzie Valentyn Kallai, Zinovii Mashtalir, Arsen Mendela, Mykhailo Mykytyn, Taras Shyian, Kamil Zapotoczny,
 8. miejsce zajęła reprezentacja II LOst w składzie Andrii Bielousov, Vladyslav Veklyn2x, Paweł Wyszyński2x, Grzegorz Zawadzki.
 9. miejsce zajęła reprezentacja I LPa w składzie Filip Lenartowicz, Maciej Michalak, Svatoslav Mykolaichyk, Roman Petrivskyi 2x, Volodymyr Hros.

O godzinie 9.30 odbył się drugi bieg w kategorii dziewcząt, w którym wystartowały trzy reprezentacje z klasy I LPa, I LPst oraz II LPa.

W klasyfikacji generalnej:

 1. miejsce zdobyła reprezentacja II LPa w składzie Diana Shten, Viktoria Kiriakova, Alicja Rozkrut, Krystyna Skrzynkowska, Iryna Verbovetska, Anna Ziaja.
 2. miejsce zdobyła reprezentacja I LPst w składzie Natalia Dziewięcka 2x, Joanna Chudala, Natalia Kurudz, Sofia Sirko, Weronika Szkamat.
 3. miejsce zdobyła reprezentacja I LPa w składzie Weronika Dyndyn, Yolana Kobaliuk, Paulina Kostecka, Angelika Koval, Wiktoria Oleśniewicz, Natalia Zacharz.

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników Biegu Niepodległości.

Organizatorem biegu była p. Justyna Babik oraz p. Katarzyna Łotecka-Steczek.

Wyniki konkursu plastycznego “Symbol Wolności”


W dniu 07.11.2018 w Internacie przy Zespole Szkół im. Jana Warszewicza z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został rozstrzygnięty konkurs „ Symbol Wolności”.

Celem konkursu było:- wpieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia,

-pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018,

– rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności wychowanków,

– rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych młodzieży.

W konkursie oceniano głównie : pomysłowość w ujęciu tematu, walory artystyczne i estetyczne. Skład Komisji przedstawiał się następująco: Pan Marcin Olszewski, pani Monika Stępak-Poliwka, pani Anna Koch.

W konkursie brało udział 7 uczestników. Wybór był bardzo trudny- bo i pracę były bardzo ciekawe, ale po długim obradowaniu doszliśmy do konsensusu:

I miejsce- Wiktoria Pichlińska

II miejsce – Aleksandra Janas oraz Mateusz Hajduk

III miejsce – Wiktoria Oleśniewicz oraz Zinovii Mashtalir

Wyróżnienia: Agata Toczek oraz Sebastian Wielgus

Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone na uroczystym apelu w dniu 09.11.2018

Wszystkim uczestnikom bardzo bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Koch, Monika Stępak-Poliwka, Marcin Olszewski.

Finał konkursu “Marszałek Józef Piłsudski”


30.10.2018 roku w naszej szkole odbył się finał konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim. Oto lista finalistów:

 1. miejsce O. Węgrzyn 1LOS
 2. miejsce J. Tusz 2 LST
 3. miejsce K. Sadlak 2 LPB i B. Gos 3 LOS

Serdecznie gratulujemy!!!

Nagrody zostaną wręczone 09.11.2018 roku podczas uroczystego apelu.

organizatorzy:

J. Budzińska, M. Praszel.

Turniej Tenisa Stołowego


Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w internacie odbył się turniej tenisa stołowego. Zawody cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego internatu. Z grupy 18 osób zawody wygrał Alan Jachimczyk. Tuż za nim uplasował się Roman Melnykovych, a trzecie miejsce zajął Andrii Bielusov. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez wychowawców z internatu.

 

Turnieju tenisa stołowego w internacie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości


Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości serdecznie zapraszamy mieszkańców internatu do udziału w turnieju Tenisa Stołowego, który odbędzie się w środę, 24.10.2018r. o godzinie 19:00 na korytarzu głównym w internacie. Gwarantujemy dobrą zabawę oraz atrakcyjne nagrody dla uczestników zawodów.

Organizatorzy: Sławomir Muszyński, Anna Koch

Ogólnopolski Konkurs „Zaraź nas swoją pasją”


Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku zaprasza młodzież szkół podstawowych (VI – VIII klas) i ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Zaraź nas swoją pasją”.

Konkurs polega na zaprezentowaniu siebie i swojej pasji w dowolnej, atrakcyjnej, oryginalnej formie w postaci krótkiego filmu. W taki sposób by promowane były pozytywne postawy młodych ludzi społecznie akceptowane. Konkurs ma być formą społecznej kampanii wskazującej na to, że posiadanie swojej pasji i hobby jest silną alternatywą do zachowań ryzykownych.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 16 listopada 2018 r.

Szczegółowe informacje udziela pani Monika Stępak-Poliwka – Internat pokój 15

Konkurs wiedzy biblijnej


W dniach 01 i 04 października odbył się konkurs wiedzy biblijnej pod nazwą: Kazanie na górze. Konkurs odbył się w świetlicy internatu Zespołu Szkół imienia Józefa Warszewicza w Prószkowie. Uczniowie mieli do rozwiązania test ze znajomości treści słynnego kazania Jezusa w wersji przekazanej nam przez ewangelistę Mateusza. Konkurs miał na celu zapoznanie uczniów z treścią kazania oraz zachęcenie do rozwijania zainteresowań religijnych.
W konkursie wzięło udział łącznie dziesięciu uczniów. Konkurs napisali najlepiej: Natalia Zacharz (1LPa), Emilia Sobczak (1LS), Liubov Kosylo (2LPa) oraz Ivan Maznychka (1LS). Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs plastyczny “Symbol Wolności”


UWAGA!!! KONKURS!!!

Z OKAZJI OBCHODÓW 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI  OGŁASZAMY KONKURS  PLASTYCZNY „NA SYMBOL WOLNOŚCI”.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

 1. Przygotowanie pracy plastycznej (w każdej formie – rysunek, bryła, fotografia)
 2. Dostarczenie pracy do dnia 26.X.2018 (do pokoju 15 do p. M. Stępak-Poliwki lub do pokoju 135 do p. A. Koch lub p. M. Olszewskiego – szkoła)

 

NA UCZESTNIKÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY

 I miejsce – podwójna wejściówka do Kina Helios w Opolu

 Nagrody rzeczowe  oraz słodkie upominki

Szczegółowe informację udzielają p. Ania Koch i p. Monika Stępak-Poliwka oraz p. Marcin Olszewski – szkoła