Zbiórka “Daj drugie życie książce”


 Kochani, mobilizujemy siły, odwiedzamy babcię, dziadka, znajomych przeszukujemy piwnice i strychy, gdyż w naszej zbiórce KAŻDA:

książka,
nieużywana planszówka,
czasopismo są na wagę złota

Szykujemy dla Was prawdziwą niespodziankę…!

Wigilia w internacie


Wieczorem, we czwartek 19.12 szkolny internat nabrał świątecznego klimatu dzięki spotkaniu wigilijnemu, które corocznie gromadzi przy stole zarówno młodzież, jak i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: p. Henryk Lakwa, Starosta Opolski oraz p. Inna Owczarek, zastępca konsula honorowego Ukrainy. Po wzruszającej części artystycznej – wspólnym kolędowaniu młodzieży polskiej i ukraińskiej, połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń przyszedł czas na spędzenie miło chwil przy wigilijnych potrawach.

„Konkursu na Najładniej Przystrojony Pokój – Dekoracje Świąteczne”


Tradycyjnie – z okazji Świąt Bożego Narodzenia – ogłoszony został „Konkurs na Najładniej Przystrojony Pokój – Dekoracje Świąteczne”. Udział wzięło 20 pokoi specjalnie z tej okazji przystrojonych w łańcuchy światełek, choinki, mikołajki i renifery. 17 XII zostali wyłonieni zwycięzcy (osobno na stornie żeńskiej i męskiej). Tytuł najładniej przystrojonego pokoju oraz drobne upominki do pokoju otrzymały: Jana, Emilia, Karolina i Dominika (z pokoju 46) oraz Grzegorz i Jakub (pokój 214). Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy Dobrych Świąt!

Zbiórka dla schroniska


Od 11.11.2019 do 06.12.2019 roku w internacie były zbierane najpotrzebniejsze rzeczy dla zwierząt:  karmy dla psów oraz kotów, żwirki, koce i pościele oraz  ryż.

W środę 18.12.2019 roku wybraliśmy się do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu aby przekazać nasze zbiory podopiecznym.

Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

 

Organizatorzy: A. Lemek, A. Grochla (RMI)

 

Kiermasz świąteczny w szkole


Wczoraj, w holu głównym szkoły, odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Nasi uczniowie, wychowawcy z internatu i nauczyciele przygotowali wspólnie pierniczki, stroiki i inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z efektami ich pracy:

Udział naszych uczennic w Festiwalu Piosenki “Nocne Śpiewanie”


W miniony czwartek, nasze uczennice Marta Konieczko i Alicja Solawa zagościły na scenie duszpasterstwa akademickiego Xaverianum w Opolu. Powodem naszej obecności było Nocne Śpiewanie, czyli coroczny Festiwal Piosenki organizowany w ramach Dni Xaverianum. W konkursie wzięło udział 13 zespołów i wykonawców. W tym roku uczestnicy musieli wykonać przynajmniej jedną piosenkę w języku polskim. Nasze uczennice zaśpiewały utwory Oceans zespołu Hillsong (w wersji polskiej) oraz A Thousand Years Christiny Perri.

 

Zabawa Andrzejkowa


W dniu 26.11.2019 r w internacie odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczestnicy wróżyli co kogo spotka i jaki będzie jego los . Po wróżbach przyszedł czas na zabawę przy muzyce. Młodzież słuchała i bawiła się przy swoich ulubionych kawałkach. Przy organizacji imprezy zaangażowane były osoby z Rady Mieszkańców Internatu: W. Kawecka, W.Pichlińska , I.Żak, K. Sadlak, K.Skrzynkowska, K.Karp-Karpińska. Oprawę muzyczną przygotował K.Parzonka i W. Bożek .Na zakończenie otrzymali pyszne ciastka chińskie z wróżbami.

Spotkanie w internacie z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości


12 XI spotkaliśmy się w internacie, aby uczcić 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Wysłuchaliśmy słów dwóch Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej. Oklaskiwaliśmy laureatów konkursu plastycznego na „Kartkę Urodzinową dla Polski”. Chętni mogli obejrzeć film „Bitwa warszawska 1920”. PS Mamy nadzieję, że w przyszłym roku deszcz nie przeszkodzi nam, jak teraz, zorganizować ogniska niepodległości.