Internatowe ognisko z okazji zakończenia roku szkolnego


Wczoraj 19 czerwca 2018 roku na miejscu ogniskowym przy internacie zorganizowano spotkanie pożegnalne wszystkich uczniów internatu. Podczas pieczenia kiełbasek nauczyciele wspólnie z uczniami wspominali mijający rok szkolny – chwile wzlotów i upadków. Przy okazji przypomniano także uczniom jak bezpieczne spędzać czas wolny podczas wakacji. Spotkanie zostało zakończone krótkim występem  muzycznym naszych wychowanków.

organizatorzy:

Mirosław Praszel

Monika Stępak – Poliwka

Grzegorz Piątek

    

 

Rollkowisko


W czwartek po lekcjach młodzież naszego internatu aktywnie i miło spędziła czas w Rollkowisku. Główną atrakcją była jazda na rolkach, a kto się zmęczył mógł odpocząć grając w tenisa stołowego, koszykówkę, lotki lub poćwiczyć rzuty do kosza, do bramki czy spróbować swoich sił z workiem treningowym.

 

 

Strażackie warsztaty ratownictwa medycznego dla młodzieży 2018


08 czerwca 2018 roku na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się warsztaty medyczne związane z udzielaniem pierwszej pomocy w różnych zdarzeniach losowych. Warsztaty zostały zorganizowane przez Komendę Miejską Straży Pożarnej w Opolu. W warsztatach tych brało udział 12 uczniów naszej szkoły z klas strażackich i policyjnych. Uczniowie ci jako tzw. „pozoranci” pomagali i instruowali uczniów z opolskich szkół w temacie szeroko pojętej pierwszej pomocy. Dla uczestników przygotowano cztery scenariusze, które miały odwzorować sytuację, która może spotkać każdego na ulicy. Ćwiczenia nie miały charakteru rywalizacji a nauki i przyswojenia pewnych zachowań i postępowań na wypadek danego zdarzenia. Czytaj więcej…

Wojewódzki Turniej Ringo


5-tego czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Leśnicy odbył się Wojewódzki Turniej Ringo. Wzięły w nim udział drużyny ze szkoły z Strzelec Opolskich, Kluczborka, Opola, MOW Leśnica, SOSW Leśnica,Nysy i Prószkowa. Mecze rozegrano w kilku grupach wiekowych i po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców. Zespół Szkół w Prószkowie reprezentowali: Arem Yakumiv, Iryna Verbovetska, Viktoria Kiriakova, Valeria Ovcharenko, Valentyn Kallai, Mykola Vyshnevskyi. Czytaj więcej…

II Ogólnopolski konkurs fotograficzny pt: ”Moja ojczyzna jest biało – czerwona”.


Fundacja na Rzecz Rozwoju Kultury Ziemi Strzyżowskiej przy współudziale Domu Kultury „Sokół” oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzyżowie zorganizowała II Ogólnopolski konkurs fotograficzny pt:”Moja ojczyzna jest biało – czerwona”.

Konkurs kierowany był do profesjonalistów jak i amatorów fotografii. Celem konkursu było propagowanie wartości patriotycznych i artystycznych.

Wśród dostarczonych prac, wybrane zostało jedno zdjęcie zrobione przez Liubov Kobylo.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie

Koordynator: Karwacka Ewa

Mecz piłki nożnej Polska – Ukraina


23 maja 2018 roku rozegrany został internatowy mecz piłki nożnej Polska – Ukraina. Walka od samego początku widowiska była bardzo zacięta. Ostatecznie po dogrywce wygrała drużyna Ukrainy 10:8 .

Gratulujemy !!!!!!!!!!

organizatorzy:

Ewa Karwacka, Mirosław Praszel, Sławomir Muszyński

Internatowy mecz piłki nożnej Polska – Ukraina


23 maja 2018 roku zapraszamy wszystkich miłośników futbolu na mecz piłki nożnej Polska – Ukraina, który odbędzie się z okazji Dnia Dziecka. Początek widowiska godz.19.00 stadion Pomologii Prószków!

Gwarantujemy doskonałą zabawę!

organizatorzy:

Ewa Karwacka,  Mirosław Praszel,  Sławomir Muszyński

Bądź bezpieczny – Bezpieczne zakupy, nie daj się okraść!


Zakupy dla przeciętnego człowieka wydają się czymś zwykłym wręcz rutynowym. Młodzi ludzie w euforii zakupów często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców naszego internatu, przeprowadzono akcję promującą bezpieczne zakupy oraz zasady postępowania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w czasie zakupów.

organizator: Mirosław Praszel

MAM TALENT w internacie


Kolejna edycja internatowego MAM TALENT za nami. W tym roku wystąpili uczestnicy bardzo utalentowani i nasze jury miało duży problem wybrać zwycięzce. Na szczęście publiczność nam pomogła i wszyscy zostali nagrodzeni i wyróżnieni. Tegoroczni uczestnicy to:

  1. Anastasiia Martyniv – śpiew i Yuliana Chmil – gitara – I miejsce
  2. Natalia Piasecka – śpiew – II miejsce
  3. Nazarii Shchehliuk – saksofon  i Monika Podwika  – śpiew – III miejsce

Warsztaty z Fundacją Rozwoju Społecznego „SPINACZ”


W dniach 23 i 25 kwietnia 2018 roku, w internacie odbyły się warsztaty, w których udział wzięli uczniowie klasy II gimnazjum. Było to pierwsze z kilku zaplanowanych spotkań z przedstawicielami Fundacji. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie zostali zapoznani z tematyką dotyczącą kompetencji miękkich.
W czasie warsztatów prowadzący przekazali młodzieży informacje związane z przekraczaniem granic wobec drugiego człowieka, jak również samego siebie. Ćwiczenia, w jakich udział wzięła młodzież, pokazały im jak może czuć się człowiek w momencie, kiedy ktoś przekracza jego granice poprzez: wyśmiewanie, obgadywanie, dokuczanie, wyzywanie, a także przez wtrącanie się w sprawy prywatne drugiej osoby. W ramach ćwiczeń uczniowie mogli sprawdzić, w jakim momencie może zostać przekroczona jego granica. Młodzież pracowała indywidualnie oraz w grupach. Zadania indywidualne wymagały od uczniów, subiektywnego spojrzenia na własną osobę i skupieniu się na rzeczach, w których czują się mocni. Natomiast, ćwiczenia w grupach, pokazały młodym, jak ważna jest współpraca i „gra do jednej bramki”. Czytaj więcej…