Zbiórka podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu


Rada Mieszkańców Internatu zachęca do wsparcia podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Chcemy pomóc zwierzętom umieszczonym w schronisku. Zbiórka obejmuje: – Karma dla psów (zawierające spory % mięsa w składzie, dobre jakościowo, np. Brit Senior Small S, Rococo, Butchers). -Karma dla kotów (dobra jakościowo, np. Animonda Kitten, Smilla Kitten, Rogal Panini Kitten) -żwirek dla kotów (bezpieczny dla kociąt, np. Cats Best) -koce, legowiska Zachęcamy również do włączenia się w zbiórkę pieniędzy, która zostanie zorganizowana w szkole. Za zebraną kwotę planujemy zakupić wspomnianą wyżej karmę oraz żwirek. Zbiórka trwa od 11.11.2019 do 06.12.2019 roku. Przyniesione rzeczy można składować w internacie w pokoju wychowawców po stronie żeńskiej.

Szkolne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


Uroczystości w naszej szkole odbyły się 08.11. Rozpoczął je organizowany corocznie Bieg Niepodległości, w którym wzięli uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły (w kategorii dziewcząt i chłopców). Nagrodzone drużyny otrzymały okolicznościowe medale oraz pamiątkowe dyplomy. Kolejnym punktem obchodów dnia niepodległości stał się szkolny apel, którego część artystyczną przygotowała klasa 3LPa wraz z wychowawczynią. Na uznanie zasługuje fakt, iż piękne słowa szacunku wobec Polski padły zarówno z ust uczniów Polaków, jak i młodzieży ukraińskiej. Również mieszkańcy internatu zaangażowali się w obchody tegorocznego święta niepodległości; zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Kartka dla niepodległej”, natomiast 12 listopada wszyscy mieszkańcy internatu i uczniowie szkoły są zaproszeni na specjalne niepodległościowe ognisko.

Halloween w internacie


We wtorek 29.10.2019r. Rada Mieszkańców Internatu zorganizowała wieczór Halloweenowy. Wszyscy świetnie się bawili. Przygotowanych było wiele atrakcji, takich jak przebieranie się w najstraszniejsze stroje i rozdawanie słodkich upominków. Zorganizowano również konkurs na potworną dynię i najstraszniej przystrojony pokój. Najbardziej przerażająca dla wszystkich okazała się „ścieżka strachu”. Ostatnim punktem obchodów święta był wspólny seans filmowy „Hotelu Transylwania” oczywiście oglądany w halloweenowym klimacie.

organizatorzy: RMI, Anna Slemp, Anna Koch

 

Profilaktyka antynikotynowa w internacie


W październiku bieżącego roku została przeprowadzona w internacie akcja profilaktyczna mająca na celu zapoznanie wszystkich mieszkańców z negatywnymi skutkami palenia papierosów i używania papierosów elektronicznych. W ramach akcji odbyły się prezentacje i pogadanki przedstawiające zagrożenia dla organizmu młodego człowieka jakie powoduje  stosowanie tych niebezpiecznych używek. Całość została podsumowana wykonaniem przez młodzież plakatu zniechęcającego do sięgania po wyroby nikotynowe.

Anna Koch, Sławomir Muszyński

           

Internatowy Turniej Tenisa Stołowego


Turniej tenisa stołowego 16.10.2019

To już tradycja, że co roku odbywa się w internacie turniej tenisa stołowego. W tegorocznych zawodach w duchu sportowej rywalizacji zmagało się 18 mieszkańców naszego internatu. Najlepszym graczem zawodów został Jakub Sadlej tuż za nim uplasował się Kacper Kędra, a trzecie miejsce należało do Michaela Rogożyńskiego. Na wyróżnienie zasługuje również Natalia Zacharz, która godnie reprezentowała dziewczyny i dzielnie walczyła do końca zajmując tuż za podium czwarte miejsce. Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom oraz zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy znów za rok.

Organizatorzy: Sławomir Muszyński, Anna Koch

Dzień Chłopaka w internacie


W poniedziałek, 30 września 2019 roku w internacie zorganizowałyśmy Dzień Chłopaka.

Zaprosiłyśmy kolegów do udziału w rywalizacji o tytuł „Chłopaka roku 2019”.

Chłopcy chętnie przystąpili do konkursu. Jury oceniało między innymi: najlepszy warkocz, najlepiej pomalowane paznokcie, najcelniejsze rozpoznanie przypraw po zapachu. Uczestnicy odpowiadali także na pytania, gdzie wykazali się znajomością rzeczy przypisanych kobietom.

Wszyscy uczestnicy spotkania dobrze się bawili. W oczekiwaniu na werdykt Jury wszyscy uczestnicy spotkania zatańczyli Belgijkę.

Najwyższe oceny zebrał Emanuel Gifuni i on właśnie został „Chłopakiem roku 2019”. Serdecznie gratulujemy.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili:

Kaja Karp-Karpińska, Krysia Skrzynkowska, Klaudia Sadlak, Liubov Kosylo, Wiktoria Oleśniewicz, Jola Markowska, Vitalii Kiriakov, Adam Grochla i Kajetan Parzonka.

Wyniki wyborów do Rady Mieszkańców Internatu


W poniedziałek, 23 września 2019 roku przeprowadzono w internacie wybory do Rady Mieszkańców Internatu. Kandydowało osiemnastu chętnych wychowanków. W wyborach głos oddało 151 mieszkańców. Najwięcej głosów otrzymali:

1. Krystyna Skrzynkowska
2. Kaja Karp-Karpińska
3. Klaudia Sadlak
4. Kacper Kłodziński
5. Oskar Węgrzyn
6. Izabela Żak
7. Adam Grochla
8. Marta Konieczko
9. Viktoriia Kiriakova
10. Kacper Kędra
11. Vitalii Kiriakov
12. Wiktoria Pichlińska i pozostali kandydaci.

Ponieważ wszyscy otrzymali głosy „za” zdecydowano, że spośród osiemnastu członków Rady wybrani zostaną: przewodniczący i dwóch jego zastępców, a pozostali członkowie będą pełnić funkcje koordynatorów poszczególnych sekcji Rady.

W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 samorząd mieszkańców ma liczną grupę swych przedstawicieli.

Pierwsze spotkanie wszystkich członków Rady Mieszkańców z opiekunem, odbędzie się w czwartek, 26 września o godzinie 19:30 w świetlicy internatu, wybrane zostaną wówczas osoby funkcyjne i zostaną zebrane propozycje zadań do rocznego planu pracy.

Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu wyborów.

Opiekun Rady Mieszkańców: Bożena Czyczyło-Izbińska

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Pożegnanie Absolwentów Gimnazjum


19 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny na Pomologii. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 żegnaliśmy również ostatni rocznik Gimnazjalistów, którzy od września rozpoczną naukę w liceum. Apel uświetnił występ artystyczny przygotowany przez klasę 2Pb pod opieką p. M. Praszela. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, zarówno w nauce, jak i za osiągnięcia sportowe.

Wszystkim życzymy udanych wakacji, zregenerowania sił i udanego powrotu we wrześniu w szkolne mury!