Programy stypendialne

Zachęcamy do przeanalizowania ofert stypendialnych skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych.
W razie pytań prosimy o kontakt.

  • Wiktoria Zgoda- pedagog szkolny
  • Adrianna Lemek, Magdalena Borek – pedagog specjalny
  • Magdalena Mirek – psycholog szkolny

 

Programy stypendialne:

  1. Stypendium szkolne
  2. Stypendia Prezesa Rady Ministrów – Stypendia – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)
  3. Stypendia św. Mikołaja 2023 – TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 29.09.2023 Strona główna Stypendia św. Mikołaja (mikolaj.org.pl)
  4. Stypendia Fundacji ORLEN dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka 2023 – TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 02.10.2023 – Program stypendialny dla wychowanków rodzinnych domów dziecka (orlen.pl)
  5. Stypendia Słodycz wiedzy – XII edycja – TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 30.09.2023  Stypendia SŁODYCZY WIEDZY. Nabór wniosków XIII edycji. – MOJACUKRZYCA.PL
  6. Dziewczyny w grze! – III edycja programu stypendialno-mentoringowego – TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 31.10.2023 – Nowa edycja DwG startuje już 6 września! – Dziewczyny w grze
  7. Stypendium Fundacji Rodzin Górniczych – TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 31.12.2023Pomoc w formie stypendium – Fundacja Rodzin Góniczych (fundacjafrg.pl)

Akcja Różowa Skrzyneczka

Przystąpiliśmy do akcji RÓŻOWA SKRZYNECZKA organizowanej przez fundację walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym.
Akcja ma na celu powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach nasze uczennice znajdą darmowe podpaski i tampony.
Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Zjawisko Sextingu

Sexting to zjawisko, które polega na przesyłaniu za pomocą internetu i nowoczesnych technologii komunikacyjnych swoich zdjęć, filmów bądź wiadomości o seksualnym charakterze. Termin powstał z połączenia słów „sex” (seks) oraz „texting” (SMS-owanie).

Drogi Uczniu!

• pomyśl, zanim wyślesz komuś intymne materiały

• nie poddawaj się modzie na prezentowanie nagości w sieci

• nie wysyłaj materiałów, których nie pokazałbyś rodzicom i znajomym

• zabezpiecz i ogranicz dostęp do prywatnych zdjęć i filmów

• zgłoś niepokojące sytuacje osobom dorosłym

• jeśli ktoś namawia cię do zrobienia czegoś, czego nie chcesz zrobić i co jest dla ciebie niebezpieczne, masz prawo powiedzieć NIE

Zapraszamy do obejrzenia infografiki Programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE

Webinarium dla uczniów dotyczące stresu – dostępne nagranie

Zbliżają się egzaminy maturalne. Dla przygotowujących się do nich uczniów nadchodzące tygodnie mogą być szczególnie stresujące. W związku z tym zapraszamy maturzystów do obejrzenia webinarium ADAMED Smart UP dotyczącego sytuacji stresowych. Prowadząca, psycholog dr Alicja Gniewek wskazuje, czym jest stres, co go powoduje oraz co należy robić, by uodpornić się na jego negatywne działanie. Przede wszystkim jednak w wideo dzieli się sprawdzonymi technikami radzenia sobie w stresujących sytuacjach, takich jak np. egzamin dojrzałości.

Webinarium jest dostępne na kanale programu naukowego ADAMED SmartUP na YouTube

Skip to content