Rada mieszkańców


  • Paweł Kopek – przewodniczący
  • Serhii Zaremba – zastępca przewodniczącego

PLAN PRACY RADY MIESZKAŃCÓW INTERNATU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Lp Zadanie Czas wykonania (miesiąc)
 1. Zebranie z kandydatami do RMI Wrzesień
 2. Wybory do RMI Wrzesień
 3. Ogłoszenie wyników wyborów Wrzesień
 4. Zebranie RMI – Powołanie protokolanta i sekcji: czystości, sportowej kulturalnej oraz naukowej Wrzesień
 5. Karaoke polsko – ukraińskie
Wrzesień
 6. Turniej tenisa stołowego i badmintona Wrzesień
 7. Obchody Dnia Chłopaka – konkursy z nagrodami „Umiejętności życiowe faceta” Wrzesień
 8. Konkurs czystości – gazetka miesięczna Październik
 9. Dzień Nauczyciela – kartki z życzeniami dla wychowawców Październik
 10. Święto Zmarłych- gazetka Listopad
 11. 11 Listopad- Święto Odzyskania Niepodległości- gazetka Listopad
 12. Andrzejki – „Wieczór z wróżką Mariią i wróżbitą Maciejem” Listopad
 13. Halloween – warsztaty rzeźbienia w dyni Listopad
 14. Akcja profilaktyczna – konkurs na filmik profilaktyczny Listopad/Grudzień
 15. Mikołajki – odwiedziny Mikołaja Grudzień
 16. ”Szlachetna Paczka” Grudzień
 17. Wykonanie ozdób świątecznych Grudzień
 18. Dekoracje świąteczne internatu – konkurs na najlepiej przystrojony pokój Grudzień
 19. Vertep – kolędowanie po ukraińsku Grudzień
 20. Jasełka Grudzień
 21. Wigilia Grudzień
 22. Konkurs czystości – nagrody, gazetka Grudzień
 23. Gazetka – bezpieczeństwo podczas ferii zimowych Styczeń
 24. Zawody Strongman/Fitness Luty
 25. Podsumowanie pracy RMI za I semestr Luty
 26. Karnawał – zabawa taneczna Luty
 27. Walentynki – Randka w ciemno i poczta walentynkowa Luty
 28. Quiz polsko – ukraiński Marzec
 29. Obchody Dnia Kobiet Marzec
 30. Karaoke polsko – ukraińskie Marzec
 31. Mam Talent – konkurs talentów Kwiecień
 32. Pożegnanie maturzystów
Kwiecień
 33. Konkurs czystości Kwiecień
 34. 1-3 maja – gazetka tematyczna Maj
 35. Dzień Mamy- gazetka, kartka dla mamy
Maj
 36. Dzień Dziecka
Czerwiec
 37. Grupowe ogniska pożegnalne Czerwiec
 38. Gazetka – bezpieczeństwo podczas ferii letnich Czerwiec
 39. Podsumowanie pracy RMI za II semestr Czerwiec
 40. Podsumowanie konkursu czystości, rozdanie wyróżnień
Czerwiec
 41. Zakończenie roku szkolnego-pożegnanie, rozdanie dyplomów i upominków Czerwiec

WYRÓŻNIONE SEKCJE

Sekcja czystości – opiekunowie p. A. Koch, p. A. Konieczko, p. G. Piątek

Członkowie wraz z opiekunami sekcji prowadzą konkurs czystości, organizują prace porządkowe na terenie oraz wokół internatu, prowadzą zebrania i rozmowy z mieszkańcami dotyczące kwestii porządkowych.

Sekcja sportowaopiekunowie p. S. Muszyński, p. A. Koch, p. M. Praszel

Członkowie wraz z opiekunami sekcji organizują turnieje i zabawy sportowe dla mieszkańców. Sporządzają listę chętnych wychowanków na zajęcia sportowe poza internatem (boiska szkolne, siłownia, hala sportowa). Ogłaszają wydarzenia sportowe transmitowane w telewizji.

Sekcja kulturalna – opiekunowie: p. M. Pytlik, p. A. Lemek, p. M. Praszel, p. E. Karwacka, p. E. Czech

Członkowie wraz z opiekunami sekcji umilają czas wolny wychowanków poprzez: organizowanie imprez, zabaw kulturalnych oraz konkursu talentów, a także projekcje filmów edukacyjnych i fabularnych. Tworzą również gazetki tematyczne zamieszczane w holu głównym internatu oraz zachęcają do podtrzymywania tradycji religijnych, patriotycznych i obyczajowych.

Sekcja naukowa – opiekunowie p. M. Stępak-Poliwka, p. A. Szczoczarz

Członkowie wraz z opiekunami sekcji organizują konkursy wiedzy, prowadzą gazetkę z ciekawostkami naukowymi Czy wiesz, że…, organizują zajęcia związane z technikami skutecznego uczenia się (kształtujące pamięć, koncentrację, kreatywność) oraz organizują pomoc koleżeńską w nauce.