24.11.2022 uczniowie klas 1B i 1PS (część policyjna) pojechali do Ozimka na szkolenie strzeleckie. Trenowali w trzech grupach:

Pierwszym punktem szkoleniowym był trening z pierwszej pomocy prowadzony przez uczniów klasy 2 i 3 strażackiej, w czasie którego uczniowie poznawali i ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową, użycie AED, tamowanie krwotoków, układanie w pozycji bezpiecznej poszkodowanego oraz utrwalali ogólne zasady pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

W drugim punkcie szkoleniowym odbył się trening rzutu granatem F1 i RG42 z postawy stojącej. Uczniowie poznali budowę i działanie granatów, sprawdzili swoje możliwości rzucając granatem szkoleniowym. Odległości, jakie udało się uzyskać niektórym uczniom to ponad 30m, inni muszą jeszcze dużo poćwiczyć. Nie mogło zabraknąć szkolenia z komunikacji 🙂 pobawiliśmy się w grę z podręcznika dla dowódców, gdzie ważna była umiejętność stawiania zadań, koordynat czyli określenie położenia przeciwnika, umiejętność aktywnego słuchania.

Trzecim punktem zajęć były ćwiczenia strzeleckie. Uczniowie pod okiem wykwalifikowanych opiekunów strzelali do tarcz wykorzystywanych w czasie szkolenia strzeleckiego w służbach mundurowych w tym do celów aktywnych – tzw popperów. Ponadto zwracano uwagę na poprawne przyjmowanie postawy strzeleckiej i bezpieczeństwo w obsłudze broni palnej co jest nieodzownym elementem szkolenia ogniowego w służbach mundurowych. Strzelanie odbywaliśmy z 3 rodzajów broni tj:

  • pistolet Bersa Thunder kal 0.22 (broń bocznego zapłonu)
  • pistolet Glock 19 i Glock 19 kal 9×19 (broń bocznego zapłonu)
  • karabin S&W MP 15-22 kal 0.22 (karabin bocznego zapłonu)

Zajęcia zakończyły się smacznie przy kiełbasce z grilla, cieplutkich grzankach i gorącej herbacie.

Cały dzień szkolenia to zasługa współpracy z Stowarzyszeniem byłych funkcjonariuszy służb mundurowych “PASJONAT” im. gen Sławomira Petelickiego.

Skip to content