Szlachetna paczka 2017


W 2017 roku po raz VII w internacie oraz naszej szkole zbieramy dary w ramach akcji “Szlachetna Paczka.” Każdy z nas może pomóc potrzebującej rodzinie ofiarując choćby najmniejszy dar płynący z głębi serca i chęci dzielenia się z innymi. Dary zbieramy razem z OSP Długomiłowice jako naszym partnerem akcji. Lista potrzeb znajduje się poniżej a sama zbiórka trwa do 8 grudnia (piątek) 2017 roku. Serdecznie zapraszamy!

koordynatorzy akcji:
M.Praszel, A. Koch, E. Karwacka,
M. Stępak – Poliwka, S. Yakimiv,
D. Blasczyk.

Opis rodziny

Pani Ania (40 l.) wraz z mężem Andrzejem (45 l.) wychowują córkę Ewę (14 l.).
Rodzina do niedawna radziła sobie dobrze, pani Ania i pan Andrzej pracowali i wystarczało im na życie na przeciętnym poziomie. Jednak rok temu pani Ania musiała zrezygnować z pracy, którą wykonywała, gdyż na jej kontynuowanie nie pozwalała poważna choroba kręgosłupa. Umowa, którą pani Ania miała zawartą z pracodawcą niestety nie chroniła jej w żaden sposób (nie były odprowadzane składki). Obecnie rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia pana Andrzeja (2450 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (560 zł) oraz kosztów leczenia (rehabilitacja) jak i samych leków (400zł)  zostaje bardzo niewiele na godne życie. Ponadto rodzina na dostaje dodatku w postaci 500+ oraz pomocy z opieki społecznej, gdyż ich dochody zostały przekroczone o kilkadziesiąt złotych.
Małżeństwo jest dumne ze swojej córki. Ewa jest dobrą uczennicą i bardzo dobrym dzieckiem. Pomimo młodego wieku jest bardzo dojrzała i odpowiedzialna. Opiekuje się mamą i pomaga jej we wszystkich czynnościach. Pani Ania po operacji nawet nie jest w stanie wykonywać codziennych czynności pielęgnacyjnych. Pomoc Ewy jest bezcenna. Rodzina marzy o normalnym życiu, takim, jak przed chorobą pani Ani. Rodzina wierzy, że niedługo tak właśnie będzie.
Najważniejszymi potrzebami rodziny są: żywność; odzież, ponieważ na sezon zimowy domownicy potrzebują ciepłych kurtek oraz kołdrę, gdyż dotychczasowa jest już stara i zużyta.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

I Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon.

III ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Ewa zimowa kurtka S szczupła
2 Ewa przejściowe bluzy S szczupła
3 Ania zimowa kurtka 42 średnia
4 Ania przejściowe bluzki 42 średnia

 

Obuwie

Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (kozaki, adidasy itp.) Rozmiar Uwagi
1 Ewa zimowe trapery 38
2 Ania zimowe botki płaskie 36
3 Andrzej zimowe 43

IV Materiały szkolne:

Zeszyty, Plecak, Bloki

Inne: bloki techniczne

V Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Inne: garnki, gdyż obecnie używane są bardzo zużyte


VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Zmywarka nawet używana !!!- rodzina potrzebuje zmywarki ze względu na chorobę pani Ani. Pani Ania radziła sobie myjąc naczynia ręcznie, jednakże w chwili obecnej nie jest to możliwe (stan po operacji kręgosłupa).

VIII Szczególne upominki:

Dla córki przenośny głośnik, dla męża perfumy, a dla pani Ani kosmetyki.

Najważniejsze potrzeby:

Żywność  i środki chemiczne niezbędne do codziennego funkcjonowania.
Kołdra Dotychczasowa jest zużyta
Odzież Dotychczasowa odzież jest znoszona i zużyta, w związku ze zbliżającym się okresem zimowym ciepłe kurtki są niezwykle potrzebne. Córka szybko rośnie i wyrosła z ubrań zakupionych ponad rok temu, dlatego dziewczynce przydają się również bluzy.