Zastępstwa


Zastępstwa

Okres: 25.03.2019 (Pn) – 26.03.2019 (Wt)

Dzień: 25.03.2019 (Pn)
Lekcja Nauczyciel Oddział Przedmiot Sala Zastępca Uwagi
2 Blasczyk Dorota 2LSt Chemia 30 Jagiełło Agnieszka
3 Blasczyk Dorota 2LS Język niemiecki 4 Okienko dla uczniów
4 Blasczyk Dorota 1PSt|Ng2 Język niemiecki 20 Świerc Irena
5 Blasczyk Dorota 1LS|Ng2 Język niemiecki 20 Świerc Irena
6 Blasczyk Dorota 3LPb Język niemiecki 4 Okienko dla uczniów
1 Kutyła Grzegorz 3G|Gr2 Zajęcia sportowe – piłka nożna b2 Radyjowski Maciej
2 Kutyła Grzegorz 3G|Gr2 Zajęcia sportowe – piłka nożna b2 Radyjowski Maciej
3 Kutyła Grzegorz 3G|Gr2 Zajęcia sportowe – piłka nożna b2 Radyjowski Maciej
2 Popławski Tomasz 2LPa|Mat Matematyka 7 Uczniowie przychodzą później
2 Popławski Tomasz 2LPb|Mat Matematyka 7 Okienko dla uczniów
4 Popławski Tomasz 1LPa Język angielski 9 Pietras Katarzyna
10 Staniec Ewa 1LPa|UA Język polski dla Ukraińców @ Szymański Marcin
10 Staniec Ewa 1LS|UA Język polski dla Ukraińców @ Szymański Marcin
10 Staniec Ewa 1PSt|UA Język polski dla Ukraińców @ Szymański Marcin
11 Staniec Ewa 1LPa|UA Język polski dla Ukraińców @ Szymański Marcin
11 Staniec Ewa 1LS|UA Język polski dla Ukraińców @ Szymański Marcin
11 Staniec Ewa 1PSt|UA Język polski dla Ukraińców @ Szymański Marcin
1 Tarabasz Alina 2LS|Bio Biologia 30 Uczniowie przychodzą później
2 Tarabasz Alina 2LS|Bio Biologia 30 Okienko dla uczniów
3 Tarabasz Alina 2LPa|Bio Biologia 30 Okienko dla uczniów
3 Tarabasz Alina 2LPb|Bio Biologia 30 Okienko dla uczniów
Dzień: 26.03.2019 (Wt)
Lekcja Nauczyciel Oddział Przedmiot Sala Zastępca Uwagi
1 Blasczyk Dorota 1PSt|Ng2 Język niemiecki 20 Świerc Irena
2 Blasczyk Dorota 1PSt|Ng2 Język niemiecki 20 Świerc Irena
3 Blasczyk Dorota 2LPa|Ng1 Język niemiecki 4 Świerc Irena
4 Blasczyk Dorota 2LSt Zajęcia z wychowawcą 4 Kmieć Ewa
6 Blasczyk Dorota 2LPb|Ng1 Język niemiecki 20 Lisoń Maria
7 Blasczyk Dorota 2LPb|Ng1 Język niemiecki 20 Lisoń Maria
1 Kutyła Grzegorz 3G|Gr2 Zajęcia sportowe – piłka nożna b2 Radyjowski Maciej
2 Kutyła Grzegorz 3G|Gr2 Zajęcia sportowe – piłka nożna b2 Radyjowski Maciej
10 Staniec Ewa 1LS Wiedza o kulturze 17 Malewicz Magdalena

WALENTYNKI z SU


14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował happening walentynkowy, podczas którego na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Szkolny Kupidyn rozdawał słodkie lizaki, odbyły się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, śpiewanie piosenek o miłości. Można było również wyrazić swoje uczucia wysyłając walentynkę za pomocą poczty lub kupując czerwoną różę.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszej zabawie oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród (biletów do kina).

Dzień MIKOŁAJOWEJ CZAPECZKI


W piątek 7 grudnia odbył się w naszej szkole dzień MIKOŁAJOWEJ CZAPECZKI. Każdy uczeń, który miał czapeczkę lub rogi renifera był zwolniony z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Jak widać byli uczniowie, którzy chętnie skorzystali 😉

HO, HO, HO, czyli Mikołajki z SU


Jak co roku, 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wraz z zaprzyjaźnionymi pomocnikami z SU odwiedził wszystkich uczniów (i nie tylko) i obdarował ich słodkimi upominkami.
Każdy miał tez szansę zrobić sobie fotkę ze Świętym, jak również z mikołajkami, elfem i reniferem. Był również konkurs – za wierszyk lub piosenkę można było otrzymać “mikołajkową” nagrodę.

Dzień Pluszowego Misia


20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie, którzy przynieśli ze sobą pluszaka, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


W piątek, 21 września 2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoją kandydaturę w tym roku zgłosiło 26 uczniów. Największą liczbę głosów zdobyła Natalia Piasecka – uczennica klasy III LPa. W zeszłym roku pełniła funkcję zastępcy przewodniczącej SU, a w nowej kadencji będzie piastowała stanowisko przewodniczącej. Drugie miejsce i funkcja zastępcy przypadła w tym roku Jakubowi Komko z klasy I LS.
W skład prezydium SU weszli również: Serhii Zaremba (II LS),
Bartosz Frączek (II Lst), Oskar Węgrzyn (I LS), Szymon Cepok (III LPb), Liubov Kosylo (II LPa), Kacper Kłodziński (II LPb), Marcel Nikolajczyk (III LS), Monika Podwika (II LPb).

GRATULACJE!!!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, czyli szkolny dzień wagarowicza :)


Wspólne oglądanie filmów, popcorn, zajęcia plastyczne oraz turniej piłki nożnej – tak przywitaliśmy wiosnę w naszej szkole. Tego dnia lekcje nie odbyły się, ale uczniowie przyszli do szkoły, aby obchodzić pierwszy dzień wiosny.
Na początek, w trzech specjalnie przygotowanych salach kinowych, odbyły się projekcje filmów ( a w międzyczasie chrupanie popcornu). Dla lubiących manualne wyzwania, p.Ewa Staniec przygotowała zajęcia plastyczne, podczas których powstały POMOLOGICZNE pisanki. Kiedy słońce zaczęło mocniej grzać, wyszliśmy na boisko, gdzie pięć drużyn (IIg, I LO, II LO, III LO i DZIEWCZĄT) zmierzyły się w wiosennym turnieju piłki nożnej. Turniej zwyciężyła drużyna klasy III liceum, która obchodziła swój ostatni dzień wagarowicza w szkole 🙂
A więc…WITAJ WIOSNO!!!

opiekun SU
Katarzyna Biniecka-Komko

Dzień słodkości


W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się DZIEŃ SŁODKOŚCI zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na każdej przerwie uczniowie mogli kosztować pyszne ciasta upieczone przez rodziców, jak i samych uczniów. Wypieki wszystkim bardzo smakowały i znikały w błyskawicznym tempie.

W ramach tej akcji udało się nam zebrać 722,40 zł. Zebraną sumę zdecydowaliśmy się przeznaczyć na cel charytatywny – wesprzemy 16-letniego chłopca chorego na nowotwór złośliwy kości osteoarcoma lewego obojczyka oraz na potrzeby Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim rodzicom oraz uczniom dziękujemy za poświęcony czas i wkład pracy w wypieki ciast i pomoc w zorganizowaniu tego dnia.

Opiekunowie SU: Katarzyna Biniecka-Komko i Marcin Olszewski

Podsumowanie akcji “Szkoło pomóż i Ty”


Jak co roku członkowie Samorządu Uczniowskiego z wielkim zaangażowaniem przystąpili do sprzedaży cegiełek na rzecz Fundacji Pomóż i Ty. Cegiełki zakupili uczniowie, nauczyciele oraz wychowawcy Internatu – wszystkie sprzedały się bardzo szybko. Łącznie udało się zebrać 200 złotych. Cały dochód został przekazany na konto fundacji.

Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienia marzeń o uprawianiu sportu.

Wszystkim darczyńcą serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

Szkolny koordynator akcji: Marcin Olszewski

Wspólne ubieranie choinek


Dnia 07 grudnia 2017 roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, uczniowie Pomologii wzięli udział we wspólnym przystrajaniu choinek. Udekorowane choinki stanęły na każdym piętrze naszej szkoły. Za pomoc, zaangażowanie oraz dobry humor podczas przygotowania choinek dziękujemy uczniom z klas II gimnazjum, II LP a i b, III LP a oraz klasie I LP a.

Opiekunami byli: Katarzyna Biniecka-Komko oraz Marcin Olszewski