II miejsce Marty Konieczko w XXVIII Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej ” Nie traćmy pamięci”


Mamy to:-) Przesłuchania w grupie wiekowej 16-19 lat odbyły się we środę 14.04.21. Dziś o 13.00 Muzeum Jeńców Wojennych – organizator konkursu ogłosił wyniki: Marta zdobyła II miejsce.
Występ Marty znajdziecie tutaj:
Oficjalne ogłoszenie wyników pod linkiem:

Sukces naszych uczennic w Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie


Z wielką radością informujemy, że nasze uczennice Natalia Zacharz i Wiktoria Oleśniewicz pod opieką pana Marcina Olszewskiego zostały laureatkami tegorocznej ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Tegoroczna 7. edycja olimpiady odbyła się pod hasłem „Sportowiec jako wzór osobowy”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić autorski projekt w jednej z czterech kategorii: film, esej, wywiad oraz prezentacja. Celem konkursu było między innymi propagowanie wartości w sporcie, ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem oraz propagowanie wśród młodzieży idei sportu i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Laureatkom serdecznie gratulujemy! ❤❤

Olimpiada #7 – YouTube

Pierwszy absolwent Pomologii, który rozpoczął naukę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie


Są chwile, kiedy słowa nie wystarczają, żeby opisać uczucia i emocje, które czujemy 🥰  chwile, kiedy już na samą myśl o jakimś wydarzeniu rozweselają nam się oczy i pojawia szeroki uśmiech na twarzy 😀😀😀 Są też takie chwile, kiedy RADOŚĆ z czyjegoś sukcesu i DUMA idą w parze 🤗‼️ i to są najcudowniejsze momenty ❤️
BARTEK FRĄCZEK – dokładnie to czujemy, kiedy patrzymy jak krok po kroku spełniasz swoje marzenia! Wiemy dobrze ile pracy włożyłeś, żeby być w tym miejscu, w którym jesteś teraz 💪 masz wielkie serce do bycia Strażakiem – to Twoja pasja, a nas rozpiera duma, że jesteś pierwszym absolwentem Pomologii, który rozpoczął naukę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Julia Lewandowska laureatką konkursu literackiego – Policja w walce z COVID -19


Konkurs literackim pn. Policja w walce z COVID-19 został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu. Zadaniem było napisane pracy w dowolnym gatunku obrazującej działania policji w zakresie zwalczania COVID-19 oraz ujmującej przemyślenia i wrażenia uczniów w tym szczególnym czasie. Konkurs spotkał się z pozytywnym odzewem wśród uczniów klas policyjnych, którzy napisali i wysłali swoje prace na konkurs.

Miło nam poinformować, iż uczennica Julia Lewandowska zajęła II miejsce w konkursie. Wyróżniona została również praca należąca do Wiktorii Woźnej.

Gratulujemy Julce i Wiktorii! Dziewczyny udowadniają po raz kolejny, że w Pomologii łączy nas pasja!

Zwycięstwo Pomologii w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej dziewcząt “Licealiada 2020”


Dnia 7.02 odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt “Licealiada 2020”. Nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze wygrywając wszystkie mecze: ze Strzelcami Op. 6:1 z Ekonomikiem Opole 2:0 z Kietrzem 5:0. Dzięki wszystkim wygranym meczom nasze Piłkarki awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Nysie dnia 13.03.2020. Skład dziewcząt: Aleksandra Misiak, Aleksandra Sobkowicz, Iza Żak, Patrycja Górnik, Natalia Szabat, Natalia Zacharz, Julia Hertmanowicz, Pamela Drożdż, Anna Ziaja. Trener Justyna Babik.

 

 

 

Sukces Pomologii – drugie miejsce Kacpra Kłodzińskiego w Konkursie Wiedzy o Policji dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego


Konkurs odbył się z okazji 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej. Został zorganizowany 5 grudnia 2019 przez Komendę Miejską Policji w Opolu i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu.

Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw społecznych w środowisku szkolnym, przybliżenie etosu służby policyjnej, rozwijanie pasji i zainteresowań wśród młodzieży szkolnej, budowanie i kreowanie pozytywnych wzorów i autorytetów oraz promocja służby w Policji.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół ponadpodstawowych Opolszczyzny. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Sowiak i Kacper Kłodziński. Kacprowi udało się wywalczyć drugie miejsce. Gratulujemy! jesteśmy dumni z naszych uczniów!

http://www.opolska.policja.gov.pl/op/aktualnosci/17697,Znamy-juz-zwyciezce-konkursu-wiedzy-o-Policji.html

Stypendia „Wspieramy Najlepszych III”


Dnia 27.11.2019 odbyła się III edycja przyznania stypendiów dla uzdolnionych uczniów„ Wspieramy Najlepszych III”, która była zainaugurowana przez Marszałka Opolskiego Andrzeja Bułę. Gala wręczenia dyplomów stypendialnych odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Do grona laureatów z poprzednich edycji dołączyło 260 stypendystów z województwa opolskiego a wśród nich znalazło się nazwisko naszego ucznia Rafała Sowy, który uzyskał średnią ocen 5,55 . Serdecznie gratulujemy Rafałowi Sowie tak wyjątkowego wyróżnienia, rodzicom oraz wychowawcy klasy pani Justynie Babik.